ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بانک های آلمانی مترصد همکاری با ایران

علی ماجدی با بیان این که سال 1395 اوج همکاری های اقتصادی ایران و آلمان و زمان آغاز بهبود وضعیت اقتصاد ایران است، گفت: موضوع امتناع بانک های آلمانی از همکاری با بانک های ایرانی صحت ندارد.
وی درباره همکاری های اقتصادی و تجاری کشورمان در دوران پسابرجام اظهار داشت: خوشبختانه با توافق جامع هسته ای ما توانستیم همکاری های اقتصادی خود با کشورهای جهان راکه تنها معطوف به حوزه شرق آسیا شده بود به کشورهای صاحب نام اقتصادی جهان هم تسری دهیم.
سفیر ایران در آلمان افزود : با انعقاد توافق جامع هسته ای امکان متنوع سازی همکاری با کشورهایی که بنیان های صنعتی غرب بر پایه توانایی های آنها قرار دارد،فراهم شد و از این حیث امکان ورود ایران به صحنه اقتصادی جهان فراهم آمد.
به گفته ماجدی حالا دیگر ما می توانیم انتخاب نماییم که از میان کشورهای جهان خواهان همکاری با کدامیک از کشورها هستیم که البته اولویت ما برای روابط اقتصادی با هریک از کشورهای جهان براساس میزان سرمایه گذاری های انها و قابلیت های این کشورهای برای انتقال تکنولوژی های روز دنیا به ایران خواهد بود.
وی تاکید کرد: ما می خواهیم ایران به قطب تولیدی و تجاری منطقه تبدیل شود و از همکاری با شرکت ها و کمپانی هایی که ما را در دستیابی به اهداف خود یاری نمایند، استقبال می کنیم .
سفیر ایران در آلمان یادآور شد: باتوجه به همکاری های مسبوق به سابقه آلمانی ها با ایران و میزان پتانسیل و توانایی های این کشور در تولید صنایع سبک و سنگین معتقد هستیم که آلمانی ها یکی از شرکای قوی اقتصادی ما خواهند بود.
وی همچنین با اشاره به حضور پرتعداد هیات های سیاسی و اقتصادی المانی در کشورمان تصریح کرد:مقامات برلین از همان نخستین روزهای روی کار آمدن دولت یازدهم تلاش های فراوانی برای ارتقای مناسبات دوجانبه خود با ایران مبذول داشته اند که تمامی سفرهای صورت گرفته در همین راستا بوده است.
ماجدی با بیان اینکه سال 1395 اوج همکاری ها اقتصادی دو کشور و زمان آغاز بهبود وضعیت اقتصاد ایران است، گفت: امتناع بانک های آلمانی از همکاری با بانک های ایرانی به هیچ وجه صحت ندارد. علاوه بر بانک های کوچک و متوسط آلمانی که در حال حاضر مشغول همکاری با بانک های ایرانی هستند،بانک های بزرگ این کشور هم درصدد آماده سازی فضا برای همکاری با بانک ها و کارگزاری های ایران هستند.
سفیر ایران در آلمان خاطرنشان کرد: نباید یک شبه انتظار انقلاب در مبادلات پولی و بانکی کشور را داشته باشیم. تحریم ها طی 8سال وضعیت اقتصاد کشور را به دوران اسفبار گذشته کشاند و باید اجازه داد تا دولت با آرامش خاطر و فراغ بال به اجرای تعهد پسابرجامی خود بپردازد.
وی تصریح کرد: قطعا دولتی که اصلی ترین شعار خود را چرخش چرخ زندگی مردم و بهبود معیشت آنها قرار داده است برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور تعلل نخواهد کرد.
ماجدی در خصوص زمان سفر رئیس جمهور به آلمان نیز گفت: درخواست های مطرح شده برای سفر رئیس جمهور به آلمان بیشتر برپایه مذاکرات و گفت و گوهای دوجانبه بوده و جنبه شفاهی داشته است. بر همین اساس هم باید گفت هنوز دعوت رسمی برای سفر آقای روحانی به برلین صورت نگرفته و طبعا برنامه ریزی هم انجام نشده است.
منبع : سایت امید هسته ایرانیان
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت
1647

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده