ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وضعیت قیمت کره تا پایان ماه رمضان مشخص شد

وضعیت قیمت کره تا پایان ماه رمضان مشخص شد اقتصاد > بازرگانی - ایسنا به نقل از عضو انجمن صنایع لبنی نوشت: قیمت کره تا پایان ماه رمضان افزایش نمی‌یابد.

درپی حذف ارز مبادله‌ای برای واردات مواد اولیه کره، عضو انجمن صنایع لبنی اعلام کرد که علی‌رغم تغییر نرخ ارز برای واردات مواد اولیه،‌ قیمت کره تا پایان ماه رمضان افزایش نمی‌یابد.

محمد فربد اظهار کرد: با توجه به قیمت فعلی ارز آزاد و ارز دولتی، شاهد افزایش 12 تا 13 درصدی قیمت برای واردکنندگان خواهیم بود و در حال حاضر مجبور هستیم که این تغییر را تحمل کنیم.

وی افزود: البته میزان این افزایش قیمت خیلی بالا نیست و به اندازه فشاری که در دولت قبل به واردکنندگان تحمیل شد، نیست، چراکه در دولت قبل شاهد بودیم که به یکباره قیمت ارز از 1256 تومان به حدود 2500 تومان افزایش یافت.

فربد ادامه داد: تغییر ایجاد شده فعلی که ناشی از تغییر ارز مبادله‌ای به ارز آزاد برای واردات مواد اولیه کره است به فوریت در بازار مربوط به این محصول اثر گذار نخواهد بود و با توجه به میزان کره موجود در کشور، به نظر می‌رسد در این زمینه مشکل چندانی وجود ندارد.

این عضو انجمن صنایع لبنی در پاسخ به اینکه آیا با توجه به اتفاق رخداده قیمت کره افزایش می‌یابد؟ گفت: تصور بر این است که تا بعد از پایان ماه مبارک رمضان شاهد افزایش قیمت کره نباشیم.

فربد همچنین در مورد پیش بینی احتمالی از افزایش قیمت کره خاطرنشان کرد: بازار تابع عرضه و تقاضاست و نمی‌توان در حال حاضر نسبت به این مسئله اظهار نظر کرد.

وی همچنین درباره علل تغییر نوع ارز اختصاصی برای واردات مواد اولیه این محصول عنوان کرد: به هرحال قرار است ارز تا پایان سال تک نرخی شود و دیر یا زود این اتفاق رخ می‌دهد؛ بنابراین چند ماه تصمیم‌گیری زودتر در این خصوص مشکلی را ایجاد نمی‌کند.

در ادامه روند بازنگری در فهرست کالاهای وارداتی و نوع ارز وارداتی آنها، فهرست دیگری از کالاهایی که تاکنون ارز مبادله‌ای دریافت می‌کردند، شناسایی و ارز وارداتی آنها به ارز آزاد تغییر کرد تا کره بسته‌بندی شده به صورت ۵۰۰ گرمی و کمتر و کره بسته‌بندی شده به صورت بسته‌های بیش از ۵۰۰ گرمی از جمله اقلامی باشند که واردات آنها از این پس قابلیت استفاده از ارز سیسم بانکی را ندارد و ثبت سفارش آنها صرفا از محل ارز متقاضی انجام می‌شود.

3939

 

کلید واژه ها: افزایش قیمت - تنظیم بازار -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده