ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اختیارات استان ها برای اجرای اقتصاد مقاومتی افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از استانداری هرمزگان، جاسم جادری در نشست معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری های منطقه شش کشور شامل استان های هرمزگان، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمر و خوزستان، با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی باید در چارچوب کارگروه های منطقه ای کارها پیش رود، عنوان کرد: در همایش استانداران نیز بحث اقتصاد مقاومتی مطرح و سه استان به عنوان الگو در این زمینه تعریف شدند و قرار شد از ظرفیت وزارتخانه ها در این زمینه استفاده و رقابتی برای اجرای اقتصاد مقاومتی میان استان ها ایجاد می شود.

وی ادامه داد: توجه کلی در برنامه ششم توسعه به سمت اقتصاد بدون نفت است و در سال ۹۵ دولت به طور جدی و برنامه ریزی شده وارد اجرای اقتصاد مقاومتی شده و در وزارت کشور نیز رویکرد توسعه پایدار مطرح است.

استاندار هرمزگان با اشاره به شاخص های توسعه پایدار در اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: افزایش تولید، مشارکت حداکثری آحاد جامعه، عدالت اجتماعی، توانمندسازی نیروی کار و ایجاد اشتغال و کارآفرینی، بهره گیری از توانمندی های جغرافیایی مناطق، آموزش و مدیریت مصرف منابع و انرژی از جمله این شاخص ها هستند.

جادری با بیان اینکه موقعیت استان های منطقه شش کشور بی نظیر است، اظهار داشت: ایجاد پایانه صادرات غیرنفتی به خصوص برای محصولات کشاورزی بسیار مهم است که با توجه به همجواری با خلیج فارس و دریای عمان می توانیم محصولات خود را صادر کنیم. باید از ظرفیت سرمایه گذاران هم استفاده کنیم و مورد به مورد مسائل مرتبط با سرمایه گذاری پیگیری شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه اختیارات مدیران استان ها برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید افزایش یابد، عنوان کرد: باید نظام درآمد هزینه ای در استان هایی که توانمندی دارند اجرایی و از ظرفیت استان ها به خوبی استفاده شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده