ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشاهده رفتارهای نادرست مالی در برخی شهرداری‌های کشور سفرهای خارجی شهرداران با اجازه فرمانداران انجام شود

خندان دل معاون عمرانی وزیر کشور با تاکید بر اینکه سفرهای خارجی شهرداران باید با اجازه فرمانداران انجام شود، گفت: متأسفانه شاهد رفتارهای نادرست مالی در برخی شهرداری‌های کشور در مدت گذشته بودیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، هوشنگ خندان دل ظهر امروز در سمینار فرمانداران سراسر کشور در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) اظهار داشت: اقدامات شهرداری‌های کشور در سال گذشته در حوزه عمرانی بسیار بی بدیل بوده است.

وی افزود: سال گذشته بالغ بر 55 هزار میلیارد تومان فعالیت عمرانی برای حوزه مدیریت شهری کشور صورت گرفته است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشوربا اشاره به اینکه فعالیت شهرداری‌ها باید با مصوبه شوراهای اسلامی شهر اجرایی شود، تصریح کرد: در ایام اخیر متاسفانه شاهد گزارش‌هایی هشدار دهنده ناشی از رفتارهای نادرست مالی در برخی شهرداری‌های کشور هستیم.

خندان دل با بیان اینکه متاسفانه گزارش‌هایی مبنی بر بی دقتی‌هایی در شهرداری‌ها ناشی از روابط نزدیک و دوستانه ناظر و مجری یعنی فرماندار و شهردار هستیم، افزود: باید فعالیت‌های شهرداری‌ها در حوزه اداری سامان یابد.

وی با تاکید بر اینکه مسافرت‌های خارجی شهرداران باید از سوی فرمانداران و استانداران مجوز اخذ شود، گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد بی توجهی از سوی شهرداری‌ها هستیم که سبب ایجاد زیان مردم می‌شود.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه مسافرت شهرداران به خارج کشور متاسفانه بدون اجازه فرمانداران و شهرداران صورت می‌گیرد و تخلف است، افزود: دهیاری‌ها نیز در این زمینه باید با اجازه فرمانداران و بخشداران اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه روند تغییر کاربری در شهرداری‌ها برای احداث بنا نیز در بسیاری از موارد بدون نظارت فرمانداران صورت می‌گیرد، گفت: باید بر این روند در شهرداری‌های شمال کشور نظارت بیشتری شود.

سمینار فرمانداران سراسر کشور با برگزاری کارگاه‌های تخصصی تا پنجشنبه در ساری ادامه دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده