ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جاده‌های بین مزارع کشاورزان در مشگین‌شهر ساماندهی می‌شود

مزرعه آفتابگردان رئیس شورای شهرستان مشگین‌شهر گفت: با توجه به وجود مشکلات عمده در جاده‌های بین مزارع کشاورزان، مشکلات کشاورزان پیگیری و جاده‌های بین مزارع در سطح شهرستان ساماندهی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشگین‌شهر، عزیز محمدحسینی در جلسه بررسی مشکلات شوراهای شهرستان در مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به اینکه شوراها به عنوان نمایندگان منتخب از طرف مردم وظیفه حل مشکلات منطقه را بر عهده دارند و در صورت لزوم این مشکلات را به گوش دولتمردان می‌رسانند لذا نیاز است برای اجرایی شدن مصوبات جلسات شورا، مسئولان ارشد مشگین‌شهر تعامل بیشتری را با شوراهای شهرستان داشته باشند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر نابسامانی جاده‌های بین مزارع کشاورزان یکی از دغدغه‌های مهم شوراهای شهرستان است و ما با جدیت پیگیر ساماندهی جاده‌های بین مزارع کشاورزان و باغداران از طریق فرمانداری و نماینده مردم مشگین‌شهر هستیم و امیدواریم در این خوصوص مسئولان مشارکت ویژه‌ای با شوراهای شهرستان داشته باشند.

رئیس شورای شهرستان مشگین‌شهر با تقدیر از تعامل مسئولان با شوراها گفت: شوراهای شهرستان به لحاظ اینکه با مشکلات مردم مناطق محروم و روستایی درگیر هستند نیازمند تعامل و همکاری بیشتر مسئولان در راستای حل مشکلات مردم هستند و در این راستا دریافت 2 درصد از اعتبارات شورای شهر حق قانونی شوراهای شهرستان است و در این زمینه برخی از شوراهای شهر همکاری لازم را ندارند.

محمد حسینی با اشاره به مشکلات مالی شوراهای شهرستان افزود: طبق قانون 2 درصد از اعتبارات شهرداری‌ها به شوراهای شهر، و 2 درصد از اعتبارات شوراهای شهر به شوراهای شهرستان تعلق می‌گیرد که در این راستا سال گذشته شوارهای شهر قصابه و لاهرود این مبلغ را در اختیار شوراهای شهرستان قرار داده بودند و امسال فقط شورای مشگین‌شهر 2 درصد از اعتبارات را به شورای شهرستان داده و نیاز است شوراهای شهرهای دیگر نیز نسبت به پرداخت 2 درصد اقدام کنند.

وی با بیان اینکه پیگیر افزایش اختیارات شوراها از طریق مقامات ذی‌صلاح هستیم، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شوراها پیگیری مدیریت یکپارچه شهری توسط شوراهاست که در این زمینه اقدامات لازم از مجرای قانونی در حال انجام است تا شورا با اشراف بر خواسته‌ها و مشکلات مردم در مدیریت شهری نقش سازنده‌ای را ایفا کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده