ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درگاه صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان به کشورهایCIS ایجاد می‌شود

رضا مسرور مدیرعامل منطقه ازاد انزلی مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: ایجاد درگاه صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان به کشورهای cis و برگزاری نمایشگاه فن بازار در منطقه آزاد انزلی از برنامه‌های ما است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، رضا مسرور در دیدار از پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به راهبرد تعیین شده در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مناطق آزاد به منظور ایجاد مراکز فناوری‌های پیشرفته، بر همراهی و حمایت سازمان متبوع خود از شرکت‌های دانش بنیان تصریح کرد و اظهار داشت: برای موفقیت پارک علم و فناوری در دست‌یابی به اهداف, می‌بایست از شرکت‌های فعال در حوزه انتقال دانش و تکنولوژی حمایت کرد.

وی با تشکر از اقدامات صورت گرفته در پارک علم و فناوری استان گفت: با عنایت به موقعیت ویژه استان گیلان در ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز و ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی, می‌توان نسبت به فعال‌سازی توانمندی‌های موجود در حوزه فن آوری‌های پیشرفته و صادرات محصولات دانش بنیان اقدام کرد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خواستار در نظر گرفتن نیازهای بازار و تولید فناوری براساس تفکر فروش از سوی شرکت‌های دانش بنیان شد و اعلام کرد: عامل موفقیت یک صنعت در تفکر آن است.

وی گفت: صنعت و حوزه تولید باید تفکر فروش داشته باشد و رویکرد تولید محصولات، بازار محور باشند چرا که در تفکر بازار محور ضروری است شرکت‌های تولیدکننده در مورد سلیقه مشتری، شناخت رقبا، تحلیل بازار و آینده پژوهی برای موفقیت، تحلیل مستمر داشته باشند و این مورد در بخش‌ فناوری‌های پیشرفته بسیار مهم و حساس‌ است.

مسرور با بیان اینکه کنسرسیوم دانش محور کاسپین به‌عنوان مجموعه شرکت‌های دانش بنیان منطقه آزاد انزلی می‌توانند در نمایشگاه‌های کشورهای CIS در کنار سازمان مشارکت داشته باشند اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی, پتانسیل‌ها و تسهیلات لازم را در حوزه انتقال تکنولوژی‌های پیشرفته به کشورهای حاشیه خزر فراهم می‌کند.

وی در مورد برگزاری نمایشگاه فن بازار در این منطقه اظهار داشت: یکی از نیازهای استان، فضای مناسب نمایشگاهی برای برپایی نمایشگاه‌های تخصصی و بین‌المللی بود که خوشبختانه این فضای مناسب در منطقه آزاد انزلی با احداث مرکز نمایشگاه‌های بین المللی ایجاد شده و در همین راستا از پیشنهاد برگزاری نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته در این منطقه حمایت می‌کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه پارک‌های علمی فناوری, پل‌های ارتباطی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی با مراکز تولید هستند از وجود دبیرخانه فن بازار کشور در این مرکز خبر داد و افزود: با عنایت به حضور 230 شرکت دانش بنیان در این پارک، پارک علم و فناوری گیلان از پارک‌های برتر کشور است که می‌تواند قطب علمی تولید و فعالیت اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان در سطح استان و دریای خزر باشد.

مجید متقی طلب با قدردانی از حمایت‌های سازمان منطقه آزاد انزلی در سال‌های اخیر از شرکت‌های دانش بنیان، با بیان اینکه در نظر داریم درگاه صادرات محصولات دانش بنیان را از منطقه آزاد انزلی راه‌اندازی کنیم اظهار داشت: این مرکز درگاه صادرات خدمات شرکت‌های دانش بنیان به کشورهای cis است و هدف ما تمرکز این فعالیت با تکیه بر ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی است که با توجه به استقرار دبیرخانه پارک‌های کشورهای اسلامی در این مرکز، می‌توان ظرفیت شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای عضو را به سمت ایران و منطقه آزاد انزلی هدایت کرد.

وی به توانمندی‌ها و برنامه‌های پارک علم و فناوری گیلان اشاره کرد و در مورد برگزاری نمایشگاه فن بازار در منطقه آزاد انزلی در شهریورماه امسال گفت: در نظر داریم با حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی و مساعدت مهندس مسرور، نمایشگاه فن بازار را با حضور 500 طرح از کل کشور در این منطقه برگزار کنیم تا بتوانیم یک اقدام عملی در راستای تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان کشور انجام دهیم.

اصغر امانی رئیس هیئت مدیره کنسرسیوم دانش محور کاسپین منطقه آزاد انزلی نیز با بیان اینکه این شرکت از 25 شرکت دانش بنیان فعال در منطقه و گیلان تشکیل شده، اقدامات صورت گرفته در مورد فعالیت سه دفتر این کنسرسیوم در کشورهای آذربایجان، قزاقستان و روسیه را تشریح کرد و افزود: باید از ظرفیت و مزیت‌های منطقه و توانمندی‌های ارتقاء یافته در منطقه آزاد انزلی در طی سال‌های اخیر، برای توسعه استان گیلان به ویژه رشد شرکت‌های دانش بنیان بهره برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این بازدید که معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی، معاونین و مدیران پارک علم و فناوری استان و مدیران شرکت‌های دانش بنیان گیلان حضور داشتند، مدیرعامل منطقه آزاد انزلی و هیئت همراه از آزمایشگاه‌ها و شرکت‌های مستقر در این مرکز و همچنین مجتمع های تحقیقاتی، تولیدی و مجتمع نیمه صنعتی پارک بازدید و از نزدیک با نحوه تولید محصولات دانش بنیان و فعالیت شرکت‌های فناور آشنا شدند و با مدیران آنها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده