ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چند خبر کوتاه از کمیته امداد استان سمنان

***مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان گفت: کمک های مردمی در طرح اکرام ایتام و محسنین در سال 94 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن در این استان، 36 درصد افزایش داشت.
نجفعلی انتظاری روز سه شنبه با اشاره به افزایش تعداد حامیان در سال 94 افزود : کمک حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در سال 94، 36 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده که در مقایسه با سال قبل آن، رشد 36 درصدی داشته است.
انتظاری با اشاره به اینکه هفت هزار و 358 حامی از هزار و 305 یتیم حمایت می‌کنند، اظهار داشت: حامیان طرح اکرام ایتام در سال 94، بیش از 29 میلیارد و 209 میلیون ریال، کمک کردند.
وی ادامه داد : 2 هزار و 341 حامی طرح محسنین با امداد همکاری می‌کنند که این افراد در سال94، بالغ بر هفت میلیارد و 290 میلیون ریال به فرزندان معنوی خویش کمک کردند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان خاطرنشان کرد: در سال 93، بیش از 23 میلیارد و 500 میلیون ریال در طرح اکرام ایتام و سه میلیارد و 250 میلیون ریال در طرح محسنین از سوی حامیان خیراندیش به فرزندان تحت حمایت کمک شده است.
وی خاطرنشان کرد: طرح اکرام با حضور اقشار مختلف خیر و نیکوکار توانسته است وضعیت بسیار مطلوبی را برای خدمت به ایتام در جامعه فراهم کند.
***مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سمنان گفت: در سال 94، کلید 263 واحد مسکونی شهری و روستایی به مددجویان زیر پوشش این نهاد در استان واگذار شد.
نجفعلی انتظاری به ایرنا افزود: در سال 94، 263 واحد مسکونی مددجویی در شهرستان‌های مختلف استان با اعتباری بیش از 33 میلیارد و 530 میلیون ریال ساخته و تحویل مددجویان شده است.
انتظاری با بیان این که اعتبار این واحدهای مسکونی از محل کمک‌های بلاعوض کمیته امداد، کمک‌های دولتی، خیرین و تسهیلات مسکن مهر تأمین ‌شده است، اظهار داشت: از مجموع 263 واحد مسکونی واگذار شده به مددجویان، 125 واحد مسکونی روستایی و 138 واحد مسکونی در شهر احداث و تحویل خانواده های زیر پوشش شده است.
وی با اشاره به اینکه مسکن یکی از نیازهای اساسی می باشد که با تامین آن بیش از ۶۰ درصد مشکل مددجویان حل می شود، افزود: در سال گذشته نزدیک به چهار میلیارد و 250 میلیون ریال جهت تعمیرات منازل مددجویان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد سمنان با اشاره به اینکه این مبلغ از اعتبارات کمیته امداد و خیرین صرف شده است ، اظهار داشت : این مبلغ جهت تعمیرات کلی، جزئی و ایجاد فضاهای بهداشتی 614 واحد مسکونی خانوارهای زیر پوشش هزینه شده است.
انتظاری، داشتن سرپناه مناسب و بهداشتی را حق همه مددجویان دانست و افزود: کمیته امداد برای تحقق این مهم آن را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.
***مدیر فرهنگی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان گفت: سال گذشته در راستای تحکیم بنیان زندگی خانواده های زیر پوشش این نهاد، 10 هزار مددجوی از طرح فلاح بهره مند شدند.
اسماعیل رنگریز روز سه شنبه با اشاره به رشد 2 برابری نشست های برگزار شده طرح فلاح بین خانواده های زیر پوشش اظهار کرد: پارسال در راستای تحکیم بنیان زندگی این خانواده ها، 10 هزار مددجوی استان سمنان از طرح فلاح بهره مند شدند.
رنگریز با بیان اینکه کمیته امداد به منظور آشنایی بیشتر مددجویان با مبانی دینی، معرفتی و تقویت ارتباطات مثبت اجتماعی خانواده‌ها، اقدام به برپایی نشست های مذهبی طرح فلاح کرده است، افزود: در سال قبل، 503 مددجو میزبان 10 هزار مددجو در طرح فلاح بودند.
وی ادامه داد : همچنین در سال گذشته مددجویان، 185طرح فلاح را به شکل شبکه‌ای در مساجد و 318 طرح دیگر را به شکل انفرادی در منازل خود میزبانی کردند.
مدیر فرهنگی اداره کل کمیته امداد استان سمنان خاطرنشان کرد: در زمانحاضر 28 مبلغ طرح فلاح که دارای مرتبه علمی سطح 2 حوزوی هستند در سطح استان با این نهاد همکاری دارند.
رنگریز با اشاره به این که طرح فلاح از جمله برنامه‌های منحصر به ‌فرد حوزه فرهنگی کمیته امداد است، گفت: این طرح با هدف تعمیق باورها و ارتقا رفتارهای دینی و در راستای ارتقا شأن و منزلت اجتماعی خانواده‌ها اجرا می‌شود.
اداره کل کمیته امداد استان سمنان بیش از 10 هزار نفر را زیر پوشش دارد.
6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده