ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مصوبه افزایش نرخ انشعاب آب وفاضلاب در گناوه لغو شد

محمود شهبازی روزسه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: درخواست افزایش تعرفه انشعاب آب و فاضلاب براساس تبصره 3 سازمان آب و فاضلاب به شورای اسلامی این شهر اعلام که پس از مصوب شدن دراین شورا اعمال شد اما با توجه به جوانب امر از جمله وضعیت معیشتی مردم، شورا به این نتیجه رسید که این مصوبه را لغو و به روال قبل برگرداند.
وی اظهارکرد: هم اینک تعرفه انشعاب آب وفاضلاب خانگی و تجاری دراین شهر طبق تعرفه جدید وزارت نیرو اعمال می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر گناوه گفت: با برداشتن مصوبه قبلی شورا، بمنظور کمک به توسعه و نوسازی فاضلاب مصوبه ای دیگر اتخاذ شد که براساس آن به ازای هر لیتر آب مصرفی مشترکان یک ریال از آنان بصورت ماهانه اخذ و در قبض مصرفی آنان اعمال می شود.
مدیر آب وفاضلاب گناوه گفت: با وجود اینکه اجرای مصوبه لغو نرخ انشعاب آب وفاضلاب ازسوی شورای این شهر نیاز به گذراندن مراحل قانونی دارد اما بخاطر تعامل و مراعات حال مردم این اداره براساس تعرفه جدید از ابتدای سال جاری آن را اعمال کرده است.
غلامرضا مختاری افزود: براساس تعرفه جدید، نرخ انشعاب آب خانگی دارای یک طبقه چهارمیلیون و 800 هزارریال و دو طبقه به بالا 11 میلیون و 550 هزارریال و فاضلاب خانگی چهار میلیون و 240 هزارریال و دوطبقه 10 میلیون و 610 هزارریال تعیین شده است.
وی اضافه کرد: نرخ انشعاب آب وفاضلاب تجاری نیز بستگی به نوع کاربری آن محاسبه می شود.
براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی به شورا اجازه داده شده که از ردیف تبصره 3 ( قانون ایجاد تسهیلات برای نوسازی و توسعه شبکه های آب و فاضلاب) مبلغی برای توسعه و تجهیز وتکمیل فاضلاب از مردم اخذ کند و براین اساس شورای اسلامی شهر گناوه مصوبه ای را گذراند که تعرفه آب و فاضلاب افزایش یابد که این مصوبه اجرا اما مورد اعتراض مردم قرار گرفت.
با مصوبه قبلی شورا و تعرفه اعمال شده وزارت نیرو در اواخر سال 93، تعرفه انشعاب آب درگناوه از دومیلیون و 800 هزارریال به 14 میلیون و 255 هزار و فاضلاب نیز از چهارمیلیون ریال به 12 میلیون و 940 هزار ریال رسیده بود که اعمال این افزایش 400 درصدی، بار مالی زیادی بر مردم این شهر بویژه اقشار کم در آمد وارد کرده بود.
شهر گناوه به عنوان مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر بیش از 70 هزار نفر از جمعیت 92 هزارنفری این شهرستان را درخود جای داده است.
6164/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X