ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیا فشارهای سیستماتیک، دولت را از نفس می اندازد؟

آیا فشارهای سیستماتیک، دولت را از نفس می اندازد؟ وبلاگ > خبر وبلاگ - متین مسلم در مطلب تازه خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین به تحلیل درباره وضعیت سیاسی دولت روحانی و عملکرد مخالفانش پرداخته است.

این کارشناس ارشد سیاست خارجی و امنیت بین المللی نوشته است:

«اکنون مشاهده می شود در آخرین سال دولت حسن روحانی... آشکارا و به گونه ای سیستماتیک، او زیر فشارها و ضربه های بی رحمانه و طاقت فرسایی قرار گرفته است. محور اصلی این فشارها، بر ناکارآمدی دولت و ضعف در بهره برداری از بزرگترین دستاورد دیپلماتیک و سیاسی ایران قرار گرفته. مخالفان تندرو با سه استراتژی «بالابردن سطح انتظار عمومی از توافق هسته ای»، از نفس انداختن رئیس جمهور در پیگیری سیاست های داخلی «و نهایتا» بی اعتبار نشان دادن روحانی در صحنه دیپلماسی بین المللی «کارزار خود با رئیس جمهور را سازماندهی کرده و مترصد هستند او را در نظر تماشاگران دو «ماراتن ایران از نوعی دیگر» ناتوان و ضعیف نشان دهند.»

این عضو وبلاگ نخبگان در ادامه می نویسد:

«مخالفان بپذیرند یا نه؟رئیس جمهور روحانی مشخصا در آنچه که به شخص او مربوط می شود، نشان داده نه تنها همچنان قادر است سنگینی خود را در هر وزن کشی سیاسی حفظ و به رقیبانش تحمیل کند، بلکه طی 3 سال گذشته از درون جامعه سیاسی ایران نیروهای توانمندی را به عرصه سیاسی کشور بازگردانده یا نواندیشانه ترکیبی از آنها کشف و عرضه کرده است. نیروهایی که جدای از نقش حسن روحانی در آینده به خودی خود به عنوان یک نیروی تاثیرگذار و نیز نتیجه منطقی وجود یک دولت عملگرا و نواندیش، بخش عمده ای از نظام انتخابی و سیاسی مردم را به خود اختصاص خواهند داد.»

برای خواندن متن کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

کلید واژه ها: دولت یازدهم - دولت - حسن روحانی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-وبلاگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-وبلاگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده