دوره آموزش پیشگیری از اعتیاد جوانان درخمین برگزار شد

جوانان عضو جمعیت هلال احمر شهرستانهای اراک ، ساوه ، خمین، دلیجان، محلات، تفرش، آشتیان، زرندیه، شازند و خنداب در این دوره حضور دارند.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در آغاز این کارگاه آموزشی گفت: این دوره در راستای اجرای تفاهم نامه بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعیت هلال احمر کشور بصورت پایلوت در استان مرکزی برگزار می شود و 40 نفر از پسران جوان داوطلب استان در آن حضور دارند.
آرش اشتری افزود: نخستین کارگاه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد دختران جوان نیز اوایل خردادماه سال جاری در شهرستان ساوه برگزار می شود.
وی اظهارکرد: با توجه به کاهش سن اعتیاد و تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی در جامعه آموزش تبعات مواد مخدر و رخنه آن در نسل جوان از وظایف اصلی دستگاه هایی چون بهزیستی و جمعیت هلال احمر است.
وی تعداد جوانان داوطلب عضو جمعیت هلال احمراستان مرکزی را شش هزارنفر ذکرکرد و گفت : بیش از نیمی از این تعداد را خواهران تشکیل می دهند که در خدمات رسانی و امدادرسانی بشردوستانه نقش بی بدیلی دارند.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی اظهار کرد: 10 اکیپ جمعیت جوان هلال احمر در قالب طرح سحاب (راهنمای مسافران و گردشگران) فصل تابستان امسال ساماندهی شده که در تفرجگاه های پرتردد شهرستانهای استان متسقر می شوند.
مدیر بهزیستی شهرستان خمین نیز جوانان داوطلب هلال احمر را سفیران سلامت جامعه دانست و گفت: امید است با ورود و آموزش تخصصی پیشگیری از اعتیاد، شاهد گسترش دایره هشدار و پیشگیری استفاده از مواد مخدردر نقاط شهری و روستایی باشیم.
اسماعیل خانجانی افزود: با تمهیدات اندیشیده شده از سوی دولت تدبیر و امید برای ریشه کنی اعتیاد به مواد مخدر و استحکام بخشی به بنیان خانواده، شعار پیشگیری مقدم بر درمان است محقق می شود.
نخستین کارگاه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد استان مرکزی فردا نیز ادامه دارد.
6199/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دوره آموزش پیشگیری از اعتیاد جوانان درخمین برگزار شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X