ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتراض به تفویض اختیارات شورا به کمیسیونها اعتراض عضو شورای شهر به ایراد فرمانداری مشهد

سید جلال فیاضی در نشست روز سه شنبه شورای شهر مشهد گفت: موضوع تفویض اختیارات اعضای شورا به کمیسیونهای تخصصی مخالفت آئین نامه شورای شهر است.
وی ادامه داد: موارد تفویض اختیارات به کمیسیونها در شورا خیلی زیاد شده در حالی که اختیارات مجموعه شورا نباید به عده ای خاص تفویض شود.
عضور هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: باید قراردادهای شهرداری به خصوص قراردادهای مهم به جای تصویب در کمیسیونهای شورا به تصویب شورای شهر برسد.
وی افزود: تجربه ثابت کرده کمیسیونهای تخصصی در اکثر مواقع با تعداد حداقل اعضا تشکیل می شود و تمام افراد کمیسیون برای بررسی و رای دادن حضور ندارند لذا تصمیم گیریها با حداقل افراد انجام می شود.
فیاضی ادامه داد: تفویض اختیارات شورا به کمیسیونها برای راضی نگه داشتن فرمانداری منجر به دور زدن شورا شده که به نفع شهر نیست.

* اعتراض شورا به اعتراض فرمانداری
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکتهای شورای اسلامی شهر مشهد نیز در همین نشست در واکنش به ایراد فرمانداری به برخی مصوبات شورا گفت: فرمانداری مشهد فقط می تواند در خصوص قانونی بودن مصوبات اعتراض کند.
علی اصغر نخعی راد افزود: فرمانداری مشهد خارج از وظیفه خود در همه چیز دخالت می کند اما نباید با این تصور که مافوق شوار است مصلحت اندیشی کند.
وی با اشاره به اعتراض فرمانداری به مصوبه تغییر نام 'من کارت' به 'مشهد کارت' گفت: مصوبه تغییر من کارت به مشهد کارت کاملا قانونی است و بار مالی برای شهروندان ندارد ولی فرمانداری به بار مالی این مصوبه اعتراض کرده که این اعتراض رد می شود.
لایحه تغییر نام من کارت به مشهد کارت در یکصد و هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در ماه جاری با 16 رای تصویب و قرار شد شهرداری از این به بعد کارتها را با نام مشهد کارت صادر کند.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X