ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستگاه قضایی استان اردبیل عزمی جدی در برخورد با جرایم دارد

ناصر عتباتی روز سه شنبه در همایش هم اندیشی روسای پلیس آگاهی و افسران پلیس استان افزود: حضور فعال و مشهود پلیس به عنوان یک عامل بازدارنده از ارتکاب جرایم در کنار توجه عموم مردم ، دستگاه ها ، نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی به هشدارهای پلیسی و قضایی و تقویت سامانه های ایمنی و حفاظتی و پایش های تصویری در برخی از اماکن مثل بانک ها و موسسه های مالی می تواند از گام های مهم در پیشگیری از وقوع جرم باشد.
وی به موفقیت پلیس آگاهی استان در کشف تمام قتل های اتفاق افتاده در فاصله سال های 93 و 94 و دستگیری قاتلان آنها ، شناسایی و انهدام باندهای متعدد سرقت های مهم و خشن اشاره کرد و از تداوم مبارزه جدی و بی امان با جرایم جنایی و خشن ، سرقت و قاچاق کالا در استان خبر داد.
عتباتی اظهار کرد: برای حصول نتیجه قابل قبول باید از شاخصه های علمی در برخورد با جرایم بهره ببریم و با شناسایی عوامل تاثیرگذار در ارتکاب جرایمی از جمله سرقت ، قاچاق کالا ، کلاهبرداری و بسیاری از جرایم خاص به اصول علمی به ویژه در انجام مراحل مقدماتی تحقیقات توجه بیشتری شود.
وی افزود: اتخاذ رویکرد پیشگیرانه در جلوگیری از وقوع جرایم نکته ای اساسی است که می توان با صرف هزینه های کمتر از وقوع بسیاری از جرایم که تبعات و آثار سوء و نیز هزینه های بیشتری را بر جامعه تحمیل می کند پیشگیری کرد.
او همچنین در زمینه مبارزه با قاچاق کالا گفت: قاچاق کالا صدمات جبران ناپذیری به پیکره تولید ملی وارد می کند و موجب می شود تا اقتصاد داخلی کشور رونق نگیرد که این امر می تواند خود زمینه ساز ارتکاب بسیاری از جرایم در جامعه شود.
عتباتی افزود: با تمام توان در مسیر مبارزه با قاچاق کالا وارد شده و با برخورد با متخلفان محیطی امن را برای سرمایه گذاران مشروع و قانونی در استان ایجاد می کنیم.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری اردبیل، وی در ادامه به نامگذاری سال 1395 به سال اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مبارزه با فعالیت های اقتصادی ناسالم و قاچاق و حمایت از تولید و اشتغال داخلی یکی از مهم ترین رویکرد های دادستانی استان در محقق کردن فرمایش مقام معظم رهبری است.
6018/ 1257

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده