ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توافقنامه تغییرات جوی پاریس کشورهای فقیر را نادیده گرفته است

یکی از گروه‌ های بین‌ المللی امدادرسانی اعلام کرد: توافقنامه تغییرات اقلیمی پاریس فاقد مکانیزم‌ های مناسب برای تضمین حمایت مالی از کشورهای فقیرتر است.

به گزارش ایسنا، گروه بین‌ المللی امدادرسانی "آکسفام" در گزارشی اعلام کرد: در توافقنامه تغییرات اقلیمی پاریس مکانیزم‌ های حمایت مالی از کشورهای فقیر به منظور سازگار کردن آنها با گرمای جهانی ارائه نشده است.

در این مطالعه آمده است: هزینه بالای سازگاری با تغییرات آب و هوایی همچون راهکارهایی برای کنترل سیل و تولید محصولات مقاوم در برابر خشکسالی این مفهوم را دارد که کشاورزانی که وسعت فعالیت‌ های زراعی آنها کمتر است در سراسر جهان به حال خود رها می‌ شوند.

کنفرانس تغییرات اقلیمی پاریس، دسامبر سال گذشته برگزار شد و شرکت کنندگان آن به توافقی تاریخی دست پیدا کردند هرچند آکسفام کشورهای غربی را به دلیل عدم تعهد برای سرمایه‌ گذاری عینی مورد انتقاد قرار داد.

در این گزارش آمده است: در صورتی که همکاری جهانی در راستای مقابله با پدیده تغییرات جوی عادلانه و بادوام باشد، هیچ یک از کشورهای جهان نادیده گرفته نمی‌ شوند به خصوص کشورهایی که در برابر پیامدهای این پدیده بیشترین میزان آسیب پذیری را دارند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، آکسفام تخمین زده است تنها 16 درصد از مبلغ 100 میلیارد دلاری که کشورهای ثروتمند در سال 2009 متعهد شده بودند سالانه به کشورهای فقیرتر کمک کنند تا با تغییرات اقلیمی سازگار شوند و انتشار گاز کربن را کاهش دهند، پرداخت شده است.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده