ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رفع تبعیض مهم‌ترین اولویت زنان ایرانی

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بر اساس اولویت‌ها و نیازهای شناسایی شده زنان بالای 18 سال، اولویت‌های آنان به ترتیب رفع تبعیض، امنیت و حمایت های حقوقی بوده است.

به گزارش ایسنا، شهیندوخت مولاوردی در نشست هم‌اندیشی با جوانان منتخب که امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: در سه سال اخیر بررسی‌های همه جانبه‌ای انجام داده ایم که آخرین آن تهیه گزارش مسائل زنان ایران در هشت استان بود.

وی در پاسخ به پرسش یکی از جوانان در زمینه علت ممانعت از حضور زنان در ارکسترهای موسیقی، گفت: بیش از آنکه چنین برخوردهایی ریشه فقهی داشته باشد سلیقه‌ایست. وقتی که این برنامه‌ها در چارچوب قانون و موازین مجوز می گیرند برخورد با آنها سلیقه‌ایست البته چنین برخوردهایی با موضوعات دیگری مانند عفاف و حجاب نیز ممکن است رخ دهد.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به رویکرد فرهنگی رییس‌جمهور، گفت: دکتر روحانی در برنامه‌های فرهنگی خود پیش از انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند که دولت به دنبال توسعه امنیت و اخلاقیت است و هدف آن دستیابی به دولت فرهنگی است و نه فرهنگ دولتی.

مولاوردی در پاسخ به مطالبات مطرح شده از سوی جوانان، اظهار کرد: ناامیدی و موج مهاجرت، مساله عمومی جوانان جامعه ماست و زن و مرد نمی شناسد البته دختران به دلیل جنسیت خود مسائل مضاعفی را تجربه می کنند و به همین علت نیازمند توجه ویژه‌ای هستند که این موضوعات طی یک روند شکل گرفته و مسبب آن دولت یازدهم نیست چرا که مجموع اقدامات انجام شده و کارهای انجام نشده موجب به وجود آمدن چنین وضعیتی شده است.

وی درباره برنامه‌های دولت برای تزریق امید، گفت: ایجاد انگیزه خدمت و نیمی از سرمایه‌های انسانی کشور از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که نیمی از جامعه ایران را دختران تشکیل می دهند و سرمایه گذاری نظام برای آنها بحث بسیار مهمی است.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: در سه سال اخیر تلاش کرده‌ایم مقصر و موانع اصلی بهره‌گیری از توانمندی‌های دختران جوان را پیدا کنیم. تفاوت معناداری در دسترسی زنان و مردان جامعه ما به موقعیت‌های مختلف وجود دارد. مردان بیشتر موقعیت‌های سیاسی و اقتصادی را در دست دارند و زنان بیشتر به موقعیت‌های فرهنگی و اجتماعی دسترسی دارند البته به این معنا نیست که آنان بیشتر از مردان در این موقعیت ها قرار دارند.

مولاوردی با بیان اینکه چالش اصلی عدم دسترسی عادلانه زنان به منابع و فرصت‌های اقتصادی و سیاسی است، گفت: در سه سال اخیر تلاش کرده ایم حساسیت‌ها را نسبت به این چالش‌ها جلب، ظرفیت‌ها را شناسایی و تا حد امکان مدیریت کنیم و با همکاری و هم‌افزایی در جهت رفع چالش‌ها سعی کنیم.

وی با اشاره به تاثیر انتخابات ریاست جمهوری بر ارتقای سرمایه اجتماعی، گفت: با این انتخابات سرمایه اجتماعی رو به ترمیم رفت، این وضعیت باید حفظ شود. زنان و جوانان با رای خود به برنامه های دولت اعتماد کردند دولت هم باید اعتماد خود به صلاحیت، شایستگی و توانمندی‌های آنان نشان دهند.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: اعتماد دولت به زنان باید افزایش یابد علاوه بر آن اعتماد به نسل زنان نیز باید بیشتر شود. در این زمینه برنامه‌های مختلفی را تدارک دیدیم و معاونت امور زنان و خانواده به همراه معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و وزارتخانه های فعال در حوزه اجتماعی در این زمینه تلاش‌هایی کردند.

ملاوردی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا حال همه خوب شود، تصریح کرد: با وجود اقدامات صورت گرفته باید تلاش بیشتری کنیم و امیدواریم با توجه به شرایط کنونی بیش از پیش روحیه امید جمعی حفظ شود و به سمت آینده ای روشن حرکت کنیم.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده