تعرفه های پزشکی ۹۵ هنوز به هیئت وزیران نیامده است

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا زالی در حاشیه پنجاه و ششمین کنگره بین المللی انجمن دندانپزشکی ایران، گفت: مردم ما خیلی دیر به دندانپزشکی مراجعه می‌کنند و زمانی هم که می روند آن موقع حفظ دندان کار سختی است، در حالی که امروزه استراتژی نوین دندانپزشکی حفظ دندان هاست.

وی به هزینه‌ های دندانپزشکی اشاره کرد و افزود: بیش از ۹۵ درصد هزینه های دندانپزشکی را مردم پرداخت می‌ کنند که لازم است بیمه‌های پایه خدمات دندانپزشکی را در سبد حمایتی خود قرار داده و بیمه‌های تکمیلی نیز بیش از گذشته در حوزه دندانپزشکی سرمایه‌گذاری کنند.

زالی با بیان اینکه در سال‌های اخیر کمتر پوشش بیمه‌ای مناسب را تجربه کرده‌ایم، گفت: برخی از گروه‌های سنی ما به ویژه کودکان، زنان باردار و افراد سالمند در این حوزه بسیار آسیب‌پذیرند. خوشبختانه در دو سال اخیر برنامه‌های پیشگیرانه‌ای با محور قرار دادن گروه‌های سنی کودکان به ویژه کودکان شش تا ۱۲ سال و گروه قبل از شش سال اجرا شده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران افزود: شاخص‌ های سلامت دندان در کشور نشان می‌دهد که باید در این حوزه اقدامات بیشتری انجام شود که البته بخش زیادی از این اقدامات به آموزش و پرورش جهت آموزش مسائل بهداشتی مانند مسواک زدن بر می‌گردد. همچنین باید سرمایه‌گذاری بیشتری در حوزه اقتصادی، اجتماعی، حمایتی، توانمندسازی و بیمه‌ای حوزه دندانپزشکی رخ دهد.

زالی در ادامه راجع به سرنوشت تعیین تعرفه‌های پزشکی سال ۹۵، گفت: متاسفانه هنوز تعرفه‌های پزشکی اعلام نشده و به رغم برگزاری چندین جلسه در کمیسیون‌های مختلف دولت اتفاقی نیفتاده است. در این زمینه هفته گذشته جلسه‌ای متشکل از نماینده سازمان نظام پزشکی، معاونت درمان وزارت بهداشت، روسای بیمه پایه و مسئولین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برگزار شد اما هنوز بحث تعرفه‌ها در هیئت وزیران مطرح نشده است.

زالی افزود: من در ۱۵ اردیبهشت م نامه‌ای را در این زمینه به دکتر جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور نوشتم و اعتراض جامعه پزشکی را هم نسبت به تاخیر در پرداخت مطالبات‌ و هم در رابطه با تاخیر در تعیین تعرفه‌ها اعلام کردم. متاسفانه این تاخیرها مشکلات زیادی را ایجاد کرده است به طوریکه اکثر شهرستان‌ها در دو ماه گذشته دچار یک سردرگمی شده و متضرر هستند.

وی با بیان اینکه تعرفه‌های پزشکی باید هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی در ابتدای سال اعلام می شد، گفت: متاسفانه روند بروکراتیک اعلام تعرفه‌ها و تاخیر در اعلام آنها مشکلات متعددی را برای جامعه پزشکی ایجاد کرده و موجب نارضایتی آنها شده است. بر این اساس امیدواریم هر چه سریعتر این موضوع به گوش مسئولان مرتبط در هیات وزیران برسد و تعرفه ها را با یک نگاه و سناریوی منطقی هر چه سریعتر اعلام کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعرفه های پزشکی ۹۵ هنوز به هیئت وزیران نیامده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X