ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعرفه های پزشکی ۹۵ هنوز به هیئت وزیران نیامده است

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا زالی در حاشیه پنجاه و ششمین کنگره بین المللی انجمن دندانپزشکی ایران، گفت: مردم ما خیلی دیر به دندانپزشکی مراجعه می‌کنند و زمانی هم که می روند آن موقع حفظ دندان کار سختی است، در حالی که امروزه استراتژی نوین دندانپزشکی حفظ دندان هاست.

وی به هزینه‌ های دندانپزشکی اشاره کرد و افزود: بیش از ۹۵ درصد هزینه های دندانپزشکی را مردم پرداخت می‌ کنند که لازم است بیمه‌های پایه خدمات دندانپزشکی را در سبد حمایتی خود قرار داده و بیمه‌های تکمیلی نیز بیش از گذشته در حوزه دندانپزشکی سرمایه‌گذاری کنند.

زالی با بیان اینکه در سال‌های اخیر کمتر پوشش بیمه‌ای مناسب را تجربه کرده‌ایم، گفت: برخی از گروه‌های سنی ما به ویژه کودکان، زنان باردار و افراد سالمند در این حوزه بسیار آسیب‌پذیرند. خوشبختانه در دو سال اخیر برنامه‌های پیشگیرانه‌ای با محور قرار دادن گروه‌های سنی کودکان به ویژه کودکان شش تا ۱۲ سال و گروه قبل از شش سال اجرا شده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران افزود: شاخص‌ های سلامت دندان در کشور نشان می‌دهد که باید در این حوزه اقدامات بیشتری انجام شود که البته بخش زیادی از این اقدامات به آموزش و پرورش جهت آموزش مسائل بهداشتی مانند مسواک زدن بر می‌گردد. همچنین باید سرمایه‌گذاری بیشتری در حوزه اقتصادی، اجتماعی، حمایتی، توانمندسازی و بیمه‌ای حوزه دندانپزشکی رخ دهد.

زالی در ادامه راجع به سرنوشت تعیین تعرفه‌های پزشکی سال ۹۵، گفت: متاسفانه هنوز تعرفه‌های پزشکی اعلام نشده و به رغم برگزاری چندین جلسه در کمیسیون‌های مختلف دولت اتفاقی نیفتاده است. در این زمینه هفته گذشته جلسه‌ای متشکل از نماینده سازمان نظام پزشکی، معاونت درمان وزارت بهداشت، روسای بیمه پایه و مسئولین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برگزار شد اما هنوز بحث تعرفه‌ها در هیئت وزیران مطرح نشده است.

زالی افزود: من در ۱۵ اردیبهشت م نامه‌ای را در این زمینه به دکتر جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور نوشتم و اعتراض جامعه پزشکی را هم نسبت به تاخیر در پرداخت مطالبات‌ و هم در رابطه با تاخیر در تعیین تعرفه‌ها اعلام کردم. متاسفانه این تاخیرها مشکلات زیادی را ایجاد کرده است به طوریکه اکثر شهرستان‌ها در دو ماه گذشته دچار یک سردرگمی شده و متضرر هستند.

وی با بیان اینکه تعرفه‌های پزشکی باید هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی در ابتدای سال اعلام می شد، گفت: متاسفانه روند بروکراتیک اعلام تعرفه‌ها و تاخیر در اعلام آنها مشکلات متعددی را برای جامعه پزشکی ایجاد کرده و موجب نارضایتی آنها شده است. بر این اساس امیدواریم هر چه سریعتر این موضوع به گوش مسئولان مرتبط در هیات وزیران برسد و تعرفه ها را با یک نگاه و سناریوی منطقی هر چه سریعتر اعلام کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده