ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ماه عسل سیاسی رئیس جمهور موقت برزیل خیلی زود تمام شد

اعتراضات خیابانی و مناقشات درخصوص نبود وزرای زن در کابینه جدید برزیل بر ماه عسل سیاسی رئیس جمهور موقت که نخستین هفته کامل خود در راس قدرت را پشت سر می‌گذارد، سایه افکنده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، میشل تامر هفته گذشته پس از آن زمان امور کشور را از دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل گرفت که سنا به برگزاری دادگاه استیضاح درخصوص اتهاماتی مبنی بر اینکه روسف به طور غیر قانونی در بودجه دخل و تصرف کرده، رای داد.

میشل تامر 75 ساله، رهبر جناح راست میانه متعهد شد تا روند چپ گرایانه روسف را با هدف خروج برزیل از رکود اقتصادی عمیق و قدیمی‌اش، تغییر دهد.

اگرچه کابینه وی از 32 وزیر به 23 وزیر کاهش یافته، اما در معرفی رئیس بانک مرکزی تاخیر به وجود آمده است.

انریکه میرالس، وزیر دارایی جدید برزیل که چشم بازارها به اظهارنظرهای زودهنگام وی دوخته شده، قرار بود دوشنبه نامزد ریاست بانک مرکزی را معرفی کند که آن را به تعویق انداخت.

تامر اواخر روز یکشنبه در جریان یک مصاحبه تلویزیونی متعهد شد تا برزیل را پس از ماه‌ها بحث‌های تفرقه‌انداز درخصوص استیضاح روسف متحد کند.

اما تامر تنها چند روز پس از به عهده گرفتن سمت رئیس جمهور موقت، خودش را در مقابل حملات شدید چپ گرایان دید.

شعارهای تمسخر آمیز و ایجاد سرو صدا با قابلمه در بخش‌هایی از ریودوژانیرو و سائوپائولو در جریان مصاحبه تلویزیونی میشل تامر شنیده می‌شد. این همان نوع از اعتراضات است که منجر شد روسف از حضور در مصاحبه‌ها اجتناب کند.

اعتراضات خیابانی روز یکشنبه در چندین شهر از جمله برازیلیا و سائوپائولو برگزار شد.

اعترضات دیگری نیز روز دوشنبه در ریودوژانیرو که میزبان مسابقات المپیک است، برگزار شد.

فعالان مخالف دفاتر وزارتخانه‌های فرهنگ و آموزش را که تحت برنامه تامر با یکدیگر ادغام شده‌اند، اشغال کردند. آن ها فریاد زدند: دلالان کودتا، فاشیست‌ها، شما موفق نخواهید شد. این کودتا ما را سال‌ها عقب می‌اندازد.

رویی فالکائو، رئیس حزب کارگران گفت: این واکنش عمومی نسبت به کودتا ادامه می‌یابد و اعتراضات باید ادامه پیدا کند.

در همین حال نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که میشل تامر که معاون روسف بود نیز همانند وی نامحبوب است.

کابینه مردسالار تامر نیز بیش از پیش وی را به لاک دفاعی فرو برده است.

در همین حال میشل تامر شخصا با توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک تماس گرفت و به وی نسبت به تعهد برزیل برای برگزاری موفق بازی‌ها اطمینان داد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده