ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شرایط کنونی زنان نتیجه عملکرد دولت یازدهم نیست

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در نشستی با حضور منتخبان زنان و دختران با اشاره به شرایط زنان جامعه افزود: وضعیت کنونی در حوزه زنان، حاصل عملکرد و عمل نکردن های دولت های گذشته است.
وی ادامه داد: فضای نامطلوبی که زنان جامعه با آن مواجه هستند، فقط مختص دختران و زنان نیست و تمام جامعه درگیر آن هستند.
مولاوردی تصریح کرد: البته این قشر از جامعه به دلیل زن بودن، درد مضاعفی دارند که نیازمند توجه ویژه هستند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تفاوت معنادار دسترسی زنان و مردان به موقعیت های سیاسی و اقتصادی در جامعه گفت: آنچه شاهدیم تبعیض معناداری است که زنان را از فرصت حضور در حوزه های سیاسی و اقتصادی محروم کرده است.
وی ادامه داد: تلاش داریم ظرفیت های جدید را برای زنان شناسایی و چالش های پیش رو را رفع کنیم.

** انتخابات خرداد 92 سرمایه اجتماعی فروپاشیده جامعه را دوباره متحول کرد
معاون رئیس جمهوری در امور زنان وخانواده با اشاره به عملکرد این معاونت در سه سال گذشته گفت: با انتخابات خرداد سال 92، سرمایه اجتماعی فروپاشیده جامعه دوباره تحول پیدا کرد.
مولاوردی افزود: اعتماد دولت به ظرفیت های زنان باید افزایش یابد که معاونت جوانان وزارت ورزش به این امر کمک بسیاری کرده است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان وخانواده در پاسخ به پرسش های زنان در این نشست گفت: در مجموع این سئوال ها، آنچنان که شاهد هستم، کرامت انسانی افراد و احترام گذاشتن به حقوق انسانی، اجتماعی، فرهنگی، مدنی و اقتصادی زنان مد نظر است.
وی ادامه داد: برای ثمر دهی این حقوق و خواسته ها، سلامت روان و نشاط زنان لازم است.
مولاوردی گفت: ‌امکان مشارکت زنان و جوانان باید فراهم باشد و آنان باید بتوانند در حوزه های تصمیم سازی مشارکت داشته باشند.
وی با اشاره به فعالیت ها و برنامه هایی که تا کنون در حوزه زنان انجام شده، افزود: اسنادی که با آن مواجه هستیم، برخی بسیار آرمان گرایانه و زیبا نوشته شده اما عملیاتی نشده و حتی بسیاری از زنان و جوانان از وجود این اسناد بی خبر هستند.

** وظیفه معاونت ایجاد اشتغال نیست
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده درمورد پرسشی دیگر که در این نشست مبنی بر اشتغال زنان و تبعیض در آزمون های استخدامی مطرح شد، گفت: وظیفه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری نه ایجاد اشتغال بلکه رصد وظایف دیگر ارگان ها در این امر است.
وی افزود: هنگام اعلام برگزاری آزمون استخدامی متوجه شدیم حضور زنان در این آزمون استخدامی بسیار کمرنگ است و حتی در شغلی مانند حسابداری که زنان در آن بسیار مهارت دارند نیز امکان حضور زنان وجود ندارد.
مولاوردی گفت: این موارد را به دولت اعلام کردیم اما متاسفانه تغییری حاصل نشده و آزمون با همان شرایط برگزار شد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: در شرایطی که حدود 60 درصد از افرادی را که تحصیلات عالی دارند زنان تشکیل می دهند، نباید در موضوعات استخدامی با زنان و دختران چنین برخوردی شود.
نشست مولاوردی با منتخبان زنان و دختران در وزارتخانه ورزش و جوانان به مناسبت هفته جوان(از 27 اردیبهشت تا دوم خرداد ماه) برگزار شد.
ادامه دارد...
اجتمام ** 1193 ** 3377 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده