ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تصویب طرح الزام دولت به اخذ غرامت از آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : نمایندگان مجلس پس از تصویب کلیات طرح الزام دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات و جنایات آمریکا علیه و اتباع ایرانی با جزییات آن نیز که شامل 5 ماده است موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس با 131 رای موافق، 10 رای مخالف و 9 رای ممتنع ا زمجموع 203 نماینده حاضر در جلسه جزییات این طرح را تصویب کردند.

بر اساس ماده 1 این طرح به منظور استیفای حقوق ملت ایران دولت موظف است راسا و از طریق حمایت از اشخاص واتباع جمهوری اسلامی ایران ، اقدامات مقتضی از جمله اقدامات حقوقی را جهت جبران خسارت و اخذ غرامت کامل از دولت ایالات متحده به جهت نقش این کشور در موارد زیر به عمل آورد.

1-خسارت های مادی و معنوی ناشی از کودتای 28 مرداد 1332

2- خسارتهای مادی و معنوی ناشی از کودتای نو

3- خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از جنگ تحمیلی

4- خسارتهای مادی و معنوی ناشی از شهادت بیش از 223 هزار نفر و 600 هزار نفر ایثارگر ( جانباز و آزاده)

5- خسارت‌های مادی و معنوی نناشی از شهادت بیش از 17 هزار شهید ترور

6- خسارتهای مادی و معنوی ناشی از حمله به سکوهای نفتی

7- خسارتهای مادی و معنوی ناشی از جاسوسی علیه ایران توسط ایالات متحده یا با حمایت و نقش افرینی ایالات متحده

8- خسارتهای مادی و معنوی ناشی از انسداد، مصادره و یا تصرف در اموال و دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران ، نهادها و موسسات دولتی و عمومی جمهوری اسلامی ایران و مقامات آن

9- کلیه خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از اقدامات رژیم غاصب صهیونیستی که با حمایت و نقش آفرینی آمریکا انجام پذیرفته یا می‌پذیرد

10- کلیه خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از سایر اقدامات و یا وقایعی که با حمایت و نقش آفرینی ایالات متحده روی داده است یا در آینده روی خواهد داد.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده