ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چرا یونسکو برای کاریکاتور شارلی‌ابدو اعتراض نکرد؟

به گزارش مشرق، مسعود شجاعی طباطبایی دبیر دومین دوره مسابقه بین المللی هولوکاست درباره نامه نیتانیاهو به جان کری مبنی بر توقف این مسابقه گفت: خوشبختانه برای ما و شوربختانه برای رژیم غاصب صهیونیستی ما به آن اهدافی که می خواستیم تاکنون رسیده ایم زیرا ما رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده بودیم واین امر تحقق پیدا کرد به طوری که حالا رژیم صهیونیستی عصبانی شده است و به این ترتیب شخص نیتانیاهو تلاش دارد که مثل همیشه با دروغ گفتن تحریف ،مظلوم نمایی و با ترفندهای نخ نما شده مسیر نمایشگاه را به سمت و سویی که می خواهد سوق دهد.
 
وی افزود : ما با آنکه به طور مشخص و مکرر مطرح کرده ایم که به دنبال نفی یا اثبات هولوکاست نیستیم آنها این قضایا را مطرح می کنند البته این موضوع با افتتاح نمایشگاه در یک روز خاص که مصادف با تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی است و برای آنها معنی بسیار خاصی دارد تشدید شده است به طوری که آنها از همان روز اول در جریان این اتفاق قرار گرفتند و واکنشهای عصبی از خود نشان دادند آنها در تلاش هستند تا مباحثی را که ما در آثارمان مطرح کرده ایم و هدف نمایشگاه قرار داده ایم را به شکل دیگری جلوه دهند.
 
شجاعی طباطبایی ادامه داد: در واقع هولوکاست پاشنه آشیل رژیم صهیونیستی است زیرا به بهانه هولوکاست آنها سرزمین فلسطین را اشغال کردند به طوریکه هر اتفاقی در رابطه با این موضوع در سراسر دنیا رخ دهد بلافاصله رصد می کنند و مانع آن می شوند در همین رابطه وقتی ما فراخوان مسابقه را اطلاع رسانی کردیم آنها به دبیر کل سازمان ملل نامه نوشتند و خواستند که جلوی مسابقه گرفته شود صهیونیستیها به خوبی می دانند که زبان کاریکاتور زبان افشانه گرانه، بین المللی و قابل فهم برای همه است به طوری که آنها کاریکاتورهای کاریکاتوریست مطرح فلسطینی به نام ناجی العلی را که تنها سلاح او قلم بود و بر ضد رژیم صهیونیستی کاریکاتور می کشید را تاب نیاوردند و توسط عوامل موساد او را به شهادت رساندند.
 
رئیس خانه کاریکاتور عنوان کرد: رژیم صهیونیستی در مسابقه هولوکاست با یک لشکر از کاریکاتورهای خارجی از 50 کشور دنیا مواجه شده واین موضوع آنها را دیوانه کرده است به همین دلیل آنها این نمایشگاه را که از طریق ایران اسلامی که از اول انقلاب شعار همراهمی با مردم مظلوم فلسطین را سر می داد و رژیم صهیونیستی را نفی می کرد را برنتابیدند اما به امید خدا همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند این رژیم در آینده وجود نخواهد داشت این را هم باید بگویم با توجه به اینکه هیچ کشوری در منطقه با آنها دوست نیست و شرایطشان به گونه ای است که در آینده با مشکلات زیادی روبروخواهند شد به این تکاپو افتاده اند.
 
وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی یکی از ایجاد کنندگان داعش است به طوریکه به کمک انگلیس و آمریکا افراطی های سراسر دنیا را با نام اسلام دور هم جمع و ابتدا روانه سوریه و سپس عراق کردند ما در همین زمینه هم مسابقه ای برگزار کردیم که خروجی خوبی هم داشت.
 
وی با اشاره به نامه نتانیاهو با جان کری تصریح کرد: این حرکت بسیار مضحک و نشان دهنده عصانیت نتانیاهو است البته عجیب هم است زیرا آنها همواره خودشان را قوی و قدر مطرح می کردند و توسل آنها به جان کری نشان دهنده این است که صدای آنها به هیچ گوش شنوایی نمی رسد هنرمندان دنیا به خوبی ظالم را از مظلوم تشخیص می دهند و در مقابل ظالم می ایستند به همین دلیل رژیم صهیونیستی در تلاش است تا از طریق هم پیمانان خود بحث را به فضای دیگری بکشد و نامه او نشان دهنده نهایت عجز رژیم صهیونیستی است در واقع خودشان هیچ غلطی نتوانستند بکنند و از طریق آمریکا سعی در محکوم کردن این اتفاق دارند، در دنیایی که آمریکا در سازمان ملل با حق وتو می تواند در مقابل همه دنیا بایستد و همه دنیا را کنار بزند محکوم کردن نمایشگاه هولوکاست اتفاق عجیبی است البته باید بگویم ما از عصانیت رژیم صهیونیستی خوشحال هستیم این عصانیت را شهید بهشتی بسیار زیبا در کلام خود تصویر کرد و خطاب به آمریکا گفت ای آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصانیت بمیر ما از همان واژگان استفاده می کنیم و می گویم ای اسرائیل از دست ما عصبانی باش و از این عصانیت بمیر . این را هم باید بگویم کار ما در جمع کردن هنرمندان فرهیخته دنیا که با زبان گویای کاریکاتور افشاگری می کنند درست بوده است.
 
شجاعی طباطبایی تصریح کرد: ما این ظلم را مساوی همان هولوکاستی می دانیم که آنها ادعای آن را می کنند هولوکاستی که در غزه فلسطین عراق و سوریه راه انداخته اند مثل همان اتفاق است.
 
طباطبایی خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات عجیب برای ما واکنش دبیر کل یونسکو بود که این نمایشگاه را محکوم کرد و از واژگانی همچون یهود ستیزی و نژاد پرستی درباره ما استفاده کرد اینها واژه هایی است که ما نسبت به اسرائیل به کار می بردیم ما جوابیه ای برای او آماده کردیم زیرا دبیر کل یونسکو جایگاه خاصی دارد در نامه خود خواهیم گفت که چرا وقتی کاریکاتور توهین آمیز نسبت به پیامبر گرامی اسلام در مجله شارلی ابدو کشیده می شود واکنشی نشان نمی دهند؟ چرا هر وقت رژیم صهیونیستی مورد سوال قرار می گیرد براشفته می شوند؟ جواب او را در یکی دو روز آینده به طور قطع ارائه می دهیم این را هم باید بگویم ما مسیری را که طی کرده ایم را با قدرت و صلابت ادامه می دهیم ونمایشگاه شروع کار جدی در تقابل با صهیونیستها بود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده