ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرهنگ اشتغال زایی برای زندانیان باید در شهرضا نهادینه شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا موسوی صبح سه شنبه با بیان این مطلب در نشست انجمن حمایت از زندانیان شهرضا اظهار کرد: انجمن حمایت از زندانیان شهرضا به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی در راستای حمایت های مادی و معنوی از خانواده های زندانیان جرایم عمد و غیرعمد سیاست گذاری و برنامه ریزی می کند و انتظار می رود اقشار مختلف جامعه نسبت به هم افزایی و هم اندیشی با اعضای این مجموعه اهتمام داشته باشند.

وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام گرفته جشن گلریزان با رویکرد حمایت از سیاست آزادی زندانیان نیازمند در ماه مبارک رمضان برگزار می شود و امیدواریم شاهد افزایش مشارکت شهروندان در این برنامه خیریه باشیم.

رئیس اداره زندان شهرضا با بیان اینکه اشتغال زایی برای زندانیان به عنوان یک اصل مهم اجتماعی باید در شهرضا نهادینه شود، عنوان کرد: یکی از مهم ترین ملزومات بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه برخورداری از استقلال مالی است و برهمین اساس از خیران انتظار داریم در راستای تحقق اشتغال زایی برای زندانیان حمایت های لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: مجموعه انجمن حمایت از زندانیان در جهت ایجاد آرامش روانی برای خانواده های زندانیان نیازمند مساعدت عموم شهروندان است و باید در این زمینه فرهنگ سازی های مناسب انجام بگیرد.

در ادامه این نشست، مهرداد داودی رئیس مرکز خدمات اجتماعی زندان های استان اصفهان در سخنانی با بیان اینکه تغییر نگرش اقشار مختلف جامعه به زندانیان به عنوان یک اصل مهم مطرح است، بیان داشت: در برخی موارد زندانیان با رویکرد حقارت در جامعه نگریسته می شود و این در حالی است که یک اشتباه سهوی می تواند عامل ورود افراد به زندان باشد.

وی با اشاره به اینکه تشکیل پرونده شخصیت برای زندانیان در ابتدای ورود افراد به محیط زندان تاثیرگذار است، متذکر شد: رسیدگی به مطالبات و نیازمندی های زندانیان به عنوان یک اصل مهم باید در دستور کار قرار بگیرد تا از تاثیرات مخرب و جبران ناپذیر ناشی از آن در آینده جلوگیری شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X