ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رشد 40 درصدی گردشگری درمانی کشور در سال های اخیر

به گزارش ایرنا از نوزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث، دکتر عبدالله یونسی در حاشیه برپایی این نمایشگاه افزود: نه تنها از نظر کمی در زمینه گردشگری درمانی از رشد نسبتا مناسبی برخوردار بوده ایم، بلکه بر اساس نظرسنجی های انجام شده از این گردشگران، 60 تا 70 درصد آنان از کیفیت خدمات دریافتی خود احساس رضایت کرده اند.
وی اظهار کرد: عمده توریست های سلامت از کشورهای منطقه و بیشتر از عراق، آذربایجان، افغانستان، برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و لبنان به ایران می آیند که با وجود رقبایی همچون ترکیه و دبی، به دلیل بالا بودن کیفیت خدمات و قیمت مناسب ایران را انتخاب می کنند.
یونسی ادامه داد: هزینه های پزشکی در ایران با توجه به نوع خدمت ارایه شده حدود نصف دیگر کشورهای منطقه بوده که این امر در جذب گردشگران سلامت بسیار تاثیرگذار است.
عضو هیات مدیره انجمن بین المللی خدمات سلامت اظهار داشت: این گردشگران عمدتا برای عمل های جراحی به ایران می آیند و بیشترین تقاضا برای اعمال جراحی چشم، قلب و ناباروری است، همچنین تشخیص های آزمایشگاهی و تصویربرداری از دیگر دلایل ورود گردشگران سلامت به کشور است.
وی گفت: با رفع برخی موانع قانونی در حوزه سرمایه گذاری می توان زیر ساخت های لازم را برای گردشگری سلامت در کشور فراهم آورد و از سوی دیگر با تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب می توان میزان گردشگران پزشکی را هم از کشورهای کنونی افزایش داد و روی بازارهای جدید سرمایه گذاری کرد.
یونسی اظهار داشت: برپایی نمایشگاه ایران هلث فرصت مناسبی برای معرفی این انجمن به مخاطبان داخل و خارج از کشور به خصوص در بازار داخلی است، زیرا هنوز هم برخی از بیمارستان ها در کشور از وجود این انجمن مطلع نیستند.
وی از ورود دلال های بی نام و نشان و بی شناسنامه ای در کشور نام برد که در زمینه جذب گردشگران درمانی به فعالیت می پردازند و انجمن بین المللی خدمات سلامت سعی دارد با هدف مقابله با این پدیده، فعالیت در این حوزه را به شکل شفاف و قانونمند انجام داده تا از میزان رضایت این توریست ها کاسته نشود.
وی گفت: نظرسنجی از گردشگران از طریق سفارتخانه ها انجام می شود که می توان با اطلاع رسانی صحیح به این بیماران میزان رضایتمندی آنان را افزایش داد.
عضو هیات مدیره انجمن بین المللی خدمات سلامت یادآور شد: با توجه به اهمیت گردشگران درمانی در حوزه سلامت و ارزآوری آن برای کشور نیازمند سرمایه گذاری در این حوزه هستیم که در همین راستا یکی از کارگاه هایی که همزمان با برپایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث برپا می شود، به موضوع فرصت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سلامت در ایران اختصاص دارد که مسایل فوق در آن مطرح می شود.
نوزدهمین نمایشگاه ' تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، صنایع دارویی و گردشگری سلامت' (ایران هلث) طی دو روز نخست برپایی با استقبال بازدید کنندگان داخلی و هیات های تجاری خارجی از کشورهای مختلف روبرو شده است.
این نمایشگاه 26 اردیبهشت ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد و تا 29 اردیبهشت ماه به کار خود ادامه می دهد.
علمی 9014**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده