ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری اجلاس بانک توسعه اسلامی با مشارکت ایران نقش مباحث مالی در توسعه زیرساخت ها

به گزارش ایرنا، یک هیات از ایران به همراه 'علی طیب نیا' وزیر امور اقتصادی و دارایی در این اجلاس شرکت کرده است که آیین رسمی گشایش آن عصر سه شنبه برگزار خواهد شد.
موسسه آموزش و تحقیقات اسلامی وابسته به بانک توسعه اسلامی امروز در نشستی در این اجلاس ظرفیت های استفاده از اوراق قرضه اسلامی برای توسعه زیرساخت ها را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
عنوان نشست موسسه آموزش و تحقیق اسلامی (آرتی) نیز 'اوراق قرضه اسلامی برای حمایت مالی زیرساخت ها و استراتژی شمول مالی' نام دارد و هدف از برگزاری آن ارتقای استفاده از امور مالی اسلامی برای حمایت از پروژه های زیرساختی عنوان شده است.
متخصصان و سیاست گذاران در این نشست چارچوب های قانونگذاری، نوآوری در صکوک، صدور صکوک برای حمایت مالی زیرساخت ها و توسعه ساختارهای جدید را نیز مورد بحث و بررسی قرار می دهند.
'بامبانگ برودجونگورو' وزیر دارایی اندونزی این مراسم را افتتاح و 'موردیاسمو' معاون وی نیز در آیین پایانی این نشست سخنرانی می کند.
در نشست های روز سه شنبه اجلاس هیات های عامل بانک توسعه اسلامی، اعضای این نهاد مالی از بخش های خصوصی با یکدیگر به بحث و گفت وگو پرداختند.
توسعه گروه بانک توسعه اسلامی، 'مقابله با فقر، توسعه زندگی، احیا شان: استراتژی صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه از سال 2016 تا 2025 '، 'نشست مقامات ارشد برای اجرایی کردن اهداف توسعه بین کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی' و 'تغییر پویایی امنیت عرضه انرژی، متنوع ساختن منابع و پکپارچی منطقه ای' از جلسات امروز این اجلاس بود.
آیین رسمی گشایش چهل و یکمین اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی عصر سه شنبه برگزار و هیاتی از ایران به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی در آن حضور دارند.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X