ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ولایتی: نظام سلطه برنامه‌های فراوانی برای کاهش جمعیت مسلمانان دارد

ولایتی: نظام سلطه برنامه‌های فراوانی برای کاهش جمعیت مسلمانان دارد بین الملل > دیپلماسی - از سوی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ،مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و مرکز پژوهش های مجلس سمینار تحولات و سیاست های جمعیت در ایران برگزار شد

به گزارش خبرآنلاین، روز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه  نشست مشترک مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با موضوع تحولات و سیاست های جمعیت در ایران با حضور دکتر ولایتی ، دکتر آشنا، اساتید دانشگاه و متخصصان و کارشناسان مرتبط با موضوع در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

در ابتدای این برنامه دکتر ولایتی ضمن تشریح جایگاه جمعیت کشورها در جهت رشد و توسعه بنیادین گفت : جمعیت کارآمد و موثر یکی از مهمترین عوامل در رشد و توسعه حتی در نبود برخی امکانات می باشد چنانچه ملاحظه می کنیم در کشوری مانند کره جنوبی که به نسبت کره شمالی دارای کمترین منابع طبیعی در زمینه های مختلف بوده به دلیل بهره مندی از ظرفیت جمعیت کارآمد، توانمند، فعال و تحصیل کرده توانسته مسیر توسط یافتگی را شانه به شانه کشورهای پیشرفته به خوبی طی نماید.

وی در همین ارتباط افزود: نکته قابل توجه در مورد ایران اینکه در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه، اسلامی و بسیاری از دیگر کشورها دارای کارآمدی، سطح تحصیلات بالا و جوان می باشد و بنابراین از جمله مهمترین مولفه های قدرت که همانا جمعیت به ویژه جمعیت تحصیل کرده می باشد در  کشور فراهم است و باید از این بستر به نحو مناسب و مطلوب بهره برداری نمود.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک به سخنان هانتينگتون مبنی بر نگرانی از افزایش جمعیت مسلمانان و کاهش جمعیت مسیحیان هم اشاره و تصریح کرد: برنامه های نظام سلطه برای کاهش جمعیت جهان اسلام و کاهش توانمندی های آن در کنار تلاش برای افزایش جمعیت در دیگر کشورها نکته بسیار مهمی است که در برنامه ریزی ها و سیاست ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد و بستر لازم در کنار افزایش جمعیت برای توانمند سازی و استفاده بهینه و عقلانی از ظرفیت و توانمندی های جمعیتی و امکانات و منابع مالی و انسانی صورت پذیرد.

دکتر ولایتی به ابلاغ سیاست های کلان کشور در زمینه های مختلف از جمله سلامت و منابع ارزشمند انسانی توسط مقام معظم رهبری اشاره و افزود : تغییر سیاست های کشور در حوزه جمعیت و سلامت و تدوین سیاست های کلی برای افزایش جمعیت و توانمند سازی آن به ویژه در مقایسه با کشورهای منطقه مثبت و گام مهمی در دستیابی به اقتدار و رشد و توسعه محسوب می شود که امیدواریم اینگونه نشست های تخصصی و اهتمام صورت گرفته زمینه های لازم را برای  شکل گیری اجماع ملی در برنامه ریزی و اجرا فراهم نماید.

دکتر آشنا ریاست مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری نیز سخنران بعدی این نشست بود که نگاه برنامه ریزی و سیاست گذاری دقیق و درست برای ارتقاء کارآمدی منابع انسانی و جمعیت را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه جمعیت عامل مهمی در رشد و توسعه کشور محسوب می شود بر ضرورت افزایش سطح تحصیلی و توانمند سازی و ارتقاء کیفیت در کنار کمیت به منظور بهره مندی در جهت رشد و توسعه کشور تاکید نمود.

۵۰۵۰

کلید واژه ها: علی اکبر ولایتی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده