ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قالیباف: تهران متاسفانه مردسالار است

شهردار تهران با اشاره به نقش زنان در حرکات اجتماعی گفت: متاسفانه شهر تهران مردمحور و مردسالار است.   www.isna.ir

 

 محمدباقر قالیباف عصر دوشنبه در اختتامیه دومین جشنواره رسانه های شهری با بیان اینکه امروزه نقش رسانه ها و خبرنگاران در هدایت افکار عمومی بر کسی پوشیده نیست، گفت: نقش خبرنگاران و رسانه ها در ساماندهی و جهت دهی به افکار عمومی برای ایجاد حرکت، هنجارسازی و حساس کردن مردم نسبت به آینده بهتر خود کم نظیر است.

وی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری شهر تهران و شهروندان برای آینده بهتر نیازمند یک جهت دهی در افکار عمومی و آگاه سازی مردم نسبت به حقوقشان هستند، تصریح کرد: برای ایجاد ارتباط خوب و منطقی بین شهروندان بایکدیگر و مدیریت شهری با مردم نیازمند رسانه ها هستیم.

شهردارتهران با بیان اینکه «نباید در شهر سر به هوا حرکت کرد»، توضیح داد: در دو سه سال ابتدایی مدیریت بنده، توجه به کارهای زیربنایی و جزئی را در دستور کار قرار دادیم. یادمان نمی رود زباله هایی که در شهر می ماند و با یک باران بیش از 1800 نقطه در پایتخت دچار آبگرفتگی می شد اما امروزه با وجود بارندگی زیاد، آبگرفتگی زیادی نمی بینیم.

قالیباف با بیان اینکه کار جهادی توجه به کارهای جزئی فرصتی را فراهم کرد که توجه به زیرساخت های شهر را در دستور کار قرار دهیم، خاطرنشان کرد: تا پایان سال 96 به تمام اهداف 1404 پایتخت می رسیم و امروز بزرگراهی نداریم که نسبت به ساخت آن اقدام کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مدیریت شهری برای ایجاد بستر فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و ... نیازمند کمک رسانه هاست، گفت: شهر را باید به سمت شهر آموزش دهنده و یادگیرنده پیش ببریم که قطعا بدون حضور شما رسانه ها به عنوان پیشقراولان ممکن نمی شود چرا که آموزش شهروندان نه با پول و نه با مدیریت حل نمی شود بلکه با نقش و احساس مسئولیت خبرنگاران است که می توان شهر آموزش دهنده داشت.

شهردار تهران با بیان اینکه در عرصه فرهنگ سازی نیازمند نقش رسانه ها هستیم اظهار کرد: در 20 ماه گذشته این پنجمین مرتبه ای است که فرصت حضور در جمع اصحاب رسانه را پیدا کرده ام و صمیمانه از همه شما درخواست می کنم که با اهداف خیرخواهانه خود به ما کمک کنید چرا که فلسفه وجودی ما خدمت گزاران و مسئولان در این نظام اسلامی هیچ چیزی جز خدمت صادقانه و بی منت به مردم نیست و اگر نتوانیم روزی این خدمت را به مردم داشته باشیم فلسفه وجودی مان را از دست می دهیم.

قالیباف با اشاره به امکانات شهر خاطرنشان کرد: در شهر تهران آنقدر که به مردان توجه کرده ایم به زنان عنایت و توجهی نداشته ایم. شهر ما مردمحور است.

وی با اشاره به وضعیت پیاده روها و حمل و نقل عمومی و ... گفت: شهر تهران مردسالار توسعه یافته و باید به فکر زنان نیز باشیم چرا که زنان در حرکات اجتماعی پرچمدار و همیشه آماده هستند.


منبع: ایسنا این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده