تعطیلی موقت حج و عمره و تمرکز بر عتبات

مشاور اجرایی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از تشکیل کمیته آموزش و پژوهش خبر داد و گفت: با توجه به تعطیلی موقت حج و عمره، عمده تمرکز این کمیته سفرهای زیارتی عتبات عالیات خواهد بود.

به گزارش تسنیم، طاهر درودی با بیان نقش مهم آموزش در جامعه هدف مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر اظهار داشت: باید با توجه به جایگاه مهم و حساس آموزش و پژوهش توجه بیشتری به این عرصه صورت پذیرد.

وی افزود: تعدادی از کادر درمانی و اجرایی که طی سالهای گذشته به حج و سفرهای زیارتی اعزام شده و سوابقی در زمینه‌های درمانی و آموزشی دارند انتخاب شدند که پس از تایید نهایی و صدور احکامشان به عنوان اعضای اصلی کمیته آموزش و پژوهش مرکز منصوب و شروع به کار خواهند کرد.

مشاور اجرایی رییس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر افزود: تحقیقات نشان می‌دهد که آموزش به زائران، به نحو بارزی باعث کاهش مراجعات آنان به مراکز درمانی شده و در نتیجه فرصت بیشتری برای انجام فرایض و زیارت‌های مربوطه خواهند داشت.

وی عنوان کرد: هر چه توجه به مسائل بهداشتی افزایش یابد، کاهش بیماری‌ها را در پی داشته و در نهایت باعث کاهش هزینه‌های متحمله به سیستم خدمت‌رسانی به زائر و در نهایت باعث تسهیل عملیات حج و زیارت خواهد شد.

وی اضافه کرد: کادر درمانی اعزامی به سفرهای زیارتی نیز با توجه به وظیفه حساسی که برعهده دارند باید افرادی باشند با دانش روز ، لذا می‌طلبد معلومات و آموزش‌های این دسته از همکاران نیز به‌روز شود، در همین راستا مقرر شد برای پرسنل اعزامی مرکز به سفرهای زیارتی نیز کلاس‌های توجیهی و دوره‌های کوتاه مدت برگزار شود.

درودی در ادامه گفت: با توجه به تعطیلی موقت حج و عمره ، عمده تمرکز این کمیته سفرهای زیارتی عتبات عالیات خواهد بود.

وی محتوای آموزش‌های ارائه شده به زائرین در این حوزه را ناکافی خواند و افزود: اولویت نخست خروجی محصولات این کمیته ارائه محصولات آموزشی در حوزه سفرهای زیارتی خواهد بود.

این مقام مسئول همچنین تناسب محتوای آموزش‌ها را با رده خدمتی نیروهای اعزامی مهم دانسته و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پرسنل اعزامی از استانها و مراکز دانشگاهی مختلف انتخاب می‌شوند دارای انواع سلیقه‌ها در مورد مسائل بهداشتی و درمانی است، لذا یکی از اهداف مهم این کمیته تعیین و ابلاغ پروتکل‌های یکسان درمانی برای شرایط خاص کشورهای هدف است.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعطیلی موقت حج و عمره و تمرکز بر عتبات» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X