ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گروهی از کودکان اصفهانی ازسوی دکتر برایان سامرلد جراحی شدند

رئیس بیمارستان کودکان امام حسین (ع) روز سه شنبه به ایرنا گفت: پروفسور سامرلد امسال برای سیزدهمین بار به اصفهان سفر کرد و در سه روز گذشته تا امروز علاوه بر ارائه مباحث آموزشی در کارگاه جراحی شکاف کام و لب به معاینه و جراحی تعداد از کودکان مبتلا به این بیماری پرداخت.
دکتر مهرداد معمارزاده افزود: برایان سامرلد، عضو هیات علمی الحاقی ( افتخاری) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است و از هشت سال گذشته با سفر به ایران در برنامه های مختلف آموزشی و درمانی در اصفهان و چند شهر دیگر شرکت کرده است.
وی اظهار کرد: این متخصص جراحی شکاف کام و لب در این دور از سفرهای خود به اصفهان حدود 35 کودک را معاینه و هفت کودک را جراحی کرد.
معمارزاده با بیان اینکه این بیماران از سراسر کشور برای ویزیت و عمل جراحی توسط پروفسور سامرلد به اصفهان آمده اند، تصریح کرد: این پزشک، زندگی‌اش را وقف کودکان کرده و مبتکر روش جدید درمان بیماری شکاف کام و لب در دنیا است.
رئیس مرکز آموزشی درمانی کودکان امام حسین (ع) گفت: پروفسور سامرلد با استفاده از میکروسکوپ و شناسایی صحیح عضلات کام به عمل جراحی می پردازد که در نتیجه آن، عوارض عمل جراحی بسیار کم می شود.
وی با اشاره به اینکه نتایج عمل های جراحی شکاف کام و لب در ایران در سال های اخیر رو به بهبودی بوده است افزود: اکنون بیش از 85 درصد کودکانی که جراحی می شوند، گفتار طبیعی دارند که این موفقیت بسیار خوبی در زمینه درمان شکاف کام و لب محسوب می شود.
وی با تاکید بر اینکه پروفسور سامرلد یکی از دلایل سفرهای خود به ایران را امنیت و توان علمی بالای این کشور می داند، خاطرنشان کرد: این جراح امروز اصفهان را به مقصد تهران ترک می کند و به مدت چهار روز نیز در تهران به معاینه بیماران می پردازد.
همچنین به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، پرفسور سامرلد متخصص جراحی پلاستیک از انگلستان در دانشکده علوم توانبخشی این دانشگاه و بیمارستان الزهرا(س) حضور یافت.
پروفسور برایان سامرلد متولد استرالیاست و در لندن زندگی می‌کند.
شکاف لب و کام از شایع ترین نقایص دهانی- صورتی و شامل وجود فضای غیر طبیعی در لب بالا یا کام است. عوامل موثر در ایجاد شکاف لب و کام، ارث، عوامل محیطی و عوامل روانی و هیجانی است.
در پنج سال گذشته تا کنون بیش از یک هزار و یکصد مورد عمل جراحی شکاف کام و لب در بیمارستان کودکان امام حسین (ع) اصفهان انجام شده است.
/ 6022ت/3011

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده