ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فراخوان شناسایی و ارزیابی شرکتهای ایرانی در حوزه E&P اعلام شد

فراخوان شناسایی و ارزیابی شرکتهای ایرانی متقاضی فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید (E&P) از سوی محمدرضا مقدم، معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت و سرپرست معاونت مهندسی اعلام شد.

به گزارش ایسنا، در فراخوان شناسایی و ارزیابی شرکتهای ایرانی متقاضی فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید (E&P) آمده است سنجش کیفی شرکتها در سه مرحله و بصورت پلکانی شامل غربالگری اولیه و تهیه فهرست بلند، پیش ارزیابی و ارزیابی کیفی صلاحیت انجام می شود.

همچنین عنوان شده است، این فراخوان صرفاً به منظور ارزیابی شرکتهای متقاضی فعالیت در قالب شرکت اکتشاف و تولید (E&P) بوده و تکمیل و ارائه مدارک است و هیچگونه تعهدی برای معاونت امور مهندسی وزارت نفت، ایجاد نمی کند.

متن کامل این فراخوان در ادامه می آید:

به استناد بندهای ٥ و ٩ بخش پ و بند ٥ بخش ث ماده ٣ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و براساس ماده ٤ تصویب نامه ١٠٤٠٨٩/ت٥٢٤٤٥ مورخ ١٣٩٤,٠٨.١١هیئت محترم وزیران درخصوص شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای جدید بالادستی نفت و شیوه نامه ابلاغی از سوی وزیر محترم نفت درخصوص نحوه تعیین صلاحیت شرکتهای اکتشاف، توسعه و تولید از میدانهای نفت و گاز کشور و نظر به پی‌نوشت مقام عالی وزارت در هامش نامه شماره ٧٦١٤٦ مورخ ٩٥.٠٢.٢١، معاونت مهندسی وزارت نفت در نظر دارد که فهرست شرکتهای صاحب صلاحیت ایرانی برای فعالیت در قالب شرکتهای اکتشاف و تولید (E&P)، برای مشارکت با شرکتهای بین المللی نفتی را اعلام کند. لذا از کلیه شرکتهای متقاضی دعوت می شود نسبت به تکمیل پرسشنامه‌های پیوست و ارسال آنها به همراه مستندات مربوطه به دبیرخانه کارگروه ارزیابی اقدام کند.

شایان ذکر است که سنجش کیفی شرکتها در سه مرحله و به صورت پلکانی شامل غربالگری اولیه (Screening) و تهیه فهرست بلند(پرسشنامه ١)، پیش‌ارزیابی (Pre-Qualification) (پرسشنامه ٢) و ارزیابی کیفی صلاحیت (Qualification) (پرسشنامه ٣) انجام خواهد شد. در این فرایند، شرکتهایی که مطابق مدل غربالگری، حائز حداقل صلاحیت لازم باشند، براساس مدل پیش‌ارزیابی مورد سنجش قرار گرفته و در صورت کسب حداقل امتیاز لازم در این مرحله، ارزیابی کیفی آنها براساس پرسشنامه سوم، انجام و پس از کسب حداقل امتیاز لازم، در فهرست کوتاه شرکت¬های ذی¬صلاح، درج خواهند شد.

فهرست کوتاه نهایی، شامل شرکتهایی است که حائز حداقل الزامات و ظرفیتهای فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید هستند و سنجش توانایی بالفعل شرکتها برای حضور در این حوزه کسب و کار پس از تنظیم روابط و تعیین مشارکتهای خارجی و حسب شیوه‌نامه مقام عالی وزارت، متعاقباً برمبنای مدلهای ‌ تعالی و معیارهای بین‌المللی معتبر، انجام خواهد شد.

فرآیند و اهم اقدامات:

• دریافت فرمهای پرسشنامه از طریق پایگاه اینترنتی اداره کل سیاستگذاری مهندسی و استانداردها به آدرس www.det-mop.ir

• ارسال پرسشنامه های تکمیل شده شامل پرسشنامه غربالگری اولیه (پرسشنامه١)، پیش‌ارزیابی (پرسشنامه ٢) و ارزیابی کیفی صلاحیت (پرسشنامه ٣) به همراه مدارک و مستندات مربوطه، ممهور به مهر و امضای صاحبان مجاز امضا (حسب آخرین آگهی تغییرات شرکت)، فقط به صورت الکترونیکی (لوح فشرده) تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه مورخ ٩٥,٠٣.٠٦ به نشانی پستی دبیرخانه و دریافت رسید.

• جلسات شفاف‌سازی (Clarification)، ساعت ١٠ صبح روزهای شنبه مورخ ٩٥,٠٣.٠٨ و سه‌شنبه مورخ ٩٥.٠٣.١١ در محل سالن شهید بهشتی ساختمان مرکزی وزارت نفت، به آدرس خیابان حافظ، تقاطع خیابان طالقانی، برگزار خواهد شد.

• شرکتهای متقاضی باید همزمان با ارسال درخواست و مدارک خود، یک نفر نماینده شرکت را برای حضور در جلسات شفاف‌سازی به صورت کتبی معرفی کند.

• شرکتهایی که تقاضای خود را در مهلت مقرر (پایان وقت اداری روز ٩٥,٠٣.٠٦) به دبیرخانه کارگروه ارسال کرده اند، پس از جلسات شفاف‌سازی (Clarification)، امکان ارائه مدارک تکمیلی/اصلاحی را حداکثر تا پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ ٩٥.٠٣.١٦ خواهند داشت.

• هرگونه تغییر در زمانبندی برنامه ارزیابی و پاسخ به سوالات و ابهامات متقاضیان، از طریق پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (www.mop.ir) و سایت اداره‌کل سیاستگذاری مهندسی و استانداردها (www.det-mop.ir)، اطلاع رسانی خواهد شد.

• آدرس و شماره تماس دبیرخانه: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان خردمندشمالی، کوچه چهاردهم، پلاک ١٧، اداره‌کل سیاستگذاری مهندسی و استانداردها، طبقه سوم، تلفن: ٨٨٨١٠٤٥٦-٨٨٨٣٩٧٩٦، دورنگار: ٨٨٨١٠٤٥٨، مسئولان دبیرخانه کارگروه ارزیابی: خانم مهندس سلیمانی(معاون امور مشاوران و پیمانکاران)، آقای دکتر فرجی(رئیس تشخیص صلاحیت مشاوران و پیمانکاران)

شرایط عمومی متقاضیان:

• شرکت متقاضی باید تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران تشکیل و مرکز اصلی آن درایران باشد.

• سهامداران و مدیران شرکت، مشمول ممنوعیتهای مقرر در اصل ١٤١ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قانون منع مداخله کارمندان دولت در معاملات دولتی، نباشند.

توجه:

• دبیرخانه از دریافت مدارک به صورت نسخه کاغذی معذور است و تنها نامه تقاضا، به صورت کاغذی (Hard Copy) دریافت می شود.

• اسناد و مدارک مثبته، باید به صورت فایل PDF و براساس کدگذاری لاتین مندرج در ردیف‌های پرسشنامه (کدهای A، B و C)، در لوح فشرده قرار داده شود (به ازای هر کد باید یک فایل PDF ارائه شود).

• این فراخوان صرفاً به منظور ارزیابی شرکتهای متقاضی فعالیت در قالب شرکت اکتشاف و تولید (E&P) بوده و تکمیل و ارائه مدارک، هیچگونه تعهدی برای معاونت امور مهندسی وزارت نفت، ایجاد نمی کند.

• پذیرش مدارک در این فراخوان، به منزله تأیید فعالیت شرکت نخواهد بود.

• کلیه مکاتبات مربوط به ابهامات و سؤالات متقاضیان، صرفاً از طریق دبیرخانه کارگروه ارزیابی و به صورت کتبی، قابل دریافت خواهد بود.

• به تقاضاهایی که بعد از مهلت مقرر (پایان وقت اداری روز ٩٥,٠٣.٠٦) به دبیرخانه واصل شود، در این نوبت فراخوان، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

• شرکتهایی که موفق به ارائه تقاضا و تکمیل مدارک در مهلت مقرر نمی‌شوند، می‌توانند در نوبت‌های بعدی فراخوان که متعاقباً از طریق پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اعلام خواهد شد، در فرایند ارزیابی شرکت کند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X