ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایلام بیشترین و خوزستان کمترین را شرکت کننده در جشنواره فرامرزی مطبوعات دارند

به گزارش ایرنا، شمس الدین رستمی در گفت وگو با ویژه نامه این جشنواره اعلام کرد: در مجموع 105نفر از استان ایلام و 25 نفر از استان خوزستان با ارسال اثر در این جشنواره شرکت کرده اند.
وی ادامه داد: پس از ایلام، استان کردستان با 91 نفر، آذربایجان غربی با 53 نفر و کرمانشاه با 45 نفر به ترتیب بیشترین شرکت کننده و آثار را در این جشنواره داشته اند.
رستمی همچنین در خصوص آثار ارسالی فعالان رسانه ای به این جشنواره گفت: در این زمینه کردستان با 333 اثر، ایلام با 304 اثر، آذربایجان غربی با 197اثر، کرمانشاه با 177 اثر و خوزستان نیز با 95 اثر به ترتیب بیشترین و کمترین اثر را ارسال کرده اند.
وی در خصوص آثار ارسالی فعالان رسانه ای هفت استان جدار مرزی کشور عراق در این جشنوراه گفت: 21 نفر از فعالان رسانه ای استان های واسط، میسان، بصره، حلبچه، دیالی، اربیل و سلیمانیه با ارسال 54 اثر در این جشنواره شرکت کردند.
دبیر کمیته علمی این جشنواره با بیان اینکه در مجموع 974 اثر در بخش آزاد و 158 اثر نیز در بخش ویژه به این جشنواره ارسال شد، یاداور شد: در مجموع 340 خبرنگار آثار خود را به جشنواره ارسال کردند.
وی افزود: از این تعداد 40 اثر در بخش خبر، 99 اثر در بخش مقاله، 178 اثر سرمقاله و یادداشت، 203 اثر گزارش، 101 اثر مصاحبه، 102 اثر تیتر، 25 اثر طنز، 92 عکس تک(خبری و غیر خبری)، 43 عکس مجموعه (خبری و غیر خبری)، 54 اثر صفحه آرایی و گرافیک و 37 اثر طرح و کاریکاتور است.
وی تعداد آثار بخش ویژه این جشنواره را به ترتیب 54 اثر در حوزه محیط زیست، دو اثر با موضوع تروریسم، 11 اثر افراط و خشونت گرایی، 31 اثر توسعه اقتصادی منطقه و مناطق آزاد، 21 اثر توسعه و امنیت پایدار منطقه، 18 اثر مرز مشترک، تهدیدها و فرصت ها و 21 اثر همگرایی بر پایه اشتراکات اعلام کرد.
نخستین جشنواره فرامرزی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان های جدار مرزی ایران و عراق 27اردیبهشت همزمان با روز جهانی ارتباطات با حضور استاندار ایلام و استانداران واسط و حلبچه عراق، مسئولان محلی و جمعی از فعالان رسانه ای دو کشور در دانشگاه ایلام آغاز بکار کرد و تا روز 29 اردیبهشت ادامه دارد.
7171

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X