ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بررسی شایع ترین اختلالات شنوایی کودکان

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر فرنوش جارالهی دبیرعلمی پانزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران در مراسم افتتاحیه کنگره گفت: این کنگره با هدف ارتقا مهارت های بالینی همکاران شنوایی شناسی و  با ارائه جدیدترین روش های توانبخشی کودکان کم شنوا، ارزیابی و تشخیص اختلالات نوروپاتی شنوایی در کودکان و محورهایی چون  ارزیابی و اختلالات پردازش شنوایی کودکان و بزرگسالان، ادراک گفتار و موسیقی، ارزیابی الکتروفیزیولوژیک شنوایی، کم شنوایی ناشی از افزایش سن، ارتباطات کم شنوایی با رشد زبانی و شناختی، سمعک و کاشت حلزون، بازتوانی و توانبخشی شنوایی، حفاظت شنوایی و نویز، غربالگری شنوایی، وزوز و بیش شنوایی، سرگیجه، اخلاق حرفه ای در شنوایی شناسی و پروتزهای شنوایی قابل کاشت برگزار می شود.

وی افزود: بیش از ۱۲۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شد که از بین این تعداد ۶۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۵ مقاله به صورت پوستر و ۱۰ میزگرد تخصصی با محوریت موضوعات علمی کنگره و ۲۵ کارگاه تخصصی در این کنگره خواهیم داشت که به موضوعات مختلف می پردازند و ویژگی کنگره امسال این است که عمده کارگاه ها توسط دانشگاه های سراسر کشور و مراکز پژوهشی و انجمن علمی شنوایی شناسی ایران برگزار می شود .

دبیر علمی پانزدهمین کنگره شنوایی شناسی اظهار داشت: در این کنگره اساتید برجسته ای از کشورهای امریکا، کانادا، انگلیس و مالزی حضور دارند و در کنار مباحث علمی این کنگره  نمایشگاه تجهیزات شنوایی شناسی برقرار خواهد بود که جدیدترین فن آوری های مرتبط با دستگاه های ارزیابی و تشخیص اختلالات شنوایی و همینطور فن آوری های مربوط به تقویت کننده های سمعک و کاشت حلزون برای همکاران عرضه می شود.

وی گفت: این کنگره دارای ۱۵ امتیاز بازآموزی خواهد بود و تمامی رشته های شنوایی شناسی، گفتار درمانی ، فیزیوتراپی، طب سنتی، علوم اعصاب ، علوم پایه ، روانپزشکی ، روانشناسی ، مهندسی پزشکی متخصصین کودکان، متخصصین گوش و حلق و بینی و نورولوژی در این کنگره حضور خواهند داشت.

این کنگره از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت در هتل المپیک تهران برگزار می شود .

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده