ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار نخست‌وزیر لبنان درباره تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب‌الله

نخست‌وزیر لبنان نسبت به "بهره‌برداری‌های نامناسب" از تحریم‌های جدید آمریکا که منابع مالی حزب الله را هدف قرار داده، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه السفیر، تمام سلام، نخست‌وزیر لبنان در این باره گفت: باید این پرونده را از منافع سیاسی و تبلیغات رسانه‌ای و سیاسی دور نگه داشت چراکه پرونده بسیار مهم و حساسی است و شرایط مشخصی دارد. ما این مسئله را با وزیر دارایی و رئیس بانک مرکزی لبنان مورد بررسی قرار می‌دهیم. اوضاع همچنان تحت کنترل است اما تا به این لحظه هیچ گونه پیشرفت یا پسرفتی درباره این پرونده دست نداده است.

اظهارات تمام سلام برای رفع نگرانی‌ها درباره این قانون پس از آن ایراد شد که حزب الله از بانک مرکزی به دلیل موافقتش با این ضوابط که آن را در راستای جنگ علیه خود می‌داند، انتقاد کرد.

قانون منع حمایت مالی بین المللی از حزب‌الله که در دسامبر 2015 با آن موافقت شد، به اعمال تحریم‌هایی علیه کسانی تهدید می‌کند که از حزب الله حمایت مالی مهمی به عمل می‌آورند.

آمریکا لیستی از این افراد را که به اتهام "انجام فعالیت‌های تروریستی" مشمول تحریم‌ها شده‌اند تهیه کرده است. هیچ بانک یا شرکت لبنانی که با این طرف ها وارد معامله شود حق ندارد با یک مؤسسه مالی آمریکایی تعامل داشته باشد.

هر بانک لبنانی نیز از بعد نظری می‌تواند به تعامل با این افراد ادامه دهد اما باید این مسئله را بپذیرد که دیگر نمی‌تواند با بانک‌های بین المللی ارتباطی داشته باشد. ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی لبنان می‌گوید که تمامی بانک‌ها به قانون عمل کنند.

نمایندگان حزب اله لبنان در پارلمان می گویند این قانون کشور را به سمت ورشکستگی پیش می‌برد چراکه موجب قطع ارتباط میان لبنانی‌ها و بانک‌ها شده و گروه وسیعی از مردم این کشور را وامی‌دارد که به دلیل ترس از تحریم شدن با بانک‌ها تعاملی نداشته باشند.

همچنین منابعی به روزنامه الاخبار لبنان گفتند که فراکسیون وفاداری و مقاومت خواهان بازگشت به توافقی است که قبلا با ریاض سلامه داشته است. براساس این توافق نباید مسئله اجرای قانون آمریکا را به بانک‌ها واگذار کرد و باید موافقت قبلی با هیئت ویژه تحقیقات در این باره صورت بگیرد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده