ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۵۰ ضربه شلاق به جرم توهین به محیط‌بانان

شکارچیان متخلف در منطقه دماوند به پرداخت جریمه نقدی و همچنین ۵۰ ضربه شلاق به جرم توهین به محیط‌بانان محکوم شدند. خبرگزاری مهر: اوایل اسفندماه سال گذشته نیروهای یگان محیط زیست شهرستان دماوند حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع کوه سفید متوجه حضور سه شکارچی متخلف شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان دماوند در این باره گفت: محیط بانان برای برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند اما شکارچیان غیرمجاز با مشاهده مامورین اقدام به فرار کردند.

پس از حدود دو ساعت تعقیب و گریز محیط بانان موفق شدند شکارچیان را محاصره کنند و هر سه نفر را بازداشت کردند.

عباس میرزاکریمی اظهار داشت: در بازرسی از شکارچیان متخلف لاشه یک خرگوش وحشی، لاشه سه عدد کبک و دو قبضه اسلحه شکاری که یک قبضه آن متعلق به غیر بود کشف و ضبط شد و متهمین پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

شکارچیان متخلف مبلغ ۹ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک خرگوش وحشی و سه کبک را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه کردند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری (جزایی) شهرستان فیروزکوه، دادگاه با عنایت به صورتجلسه نیروهای یگان محیط زیست، اعترافات متخلفین، کشف لاشه شکار و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه متهمین را به مجازات هایی بشرح زیر محکوم کرد:

متهم ردیف اول:

۱) سه میلیون ریال جزای نقدی به جرم شکار غیرمجاز

۲) ۱۰ میلیون ریال به جرم حمل سلاح متعلق به غیر

متهم ردیف دوم:

۱) سه میلیون ریال جزای نقدی به جرم شکار غیرمجاز

متهم ردیف سوم:

۱) سه میلیون ریال جزای نقدی به جرم شکار غیرمجاز

۲) ۵۰ ضربه شلاق به جرم توهین به مامورین محیط زیست حین انجام وظیفه

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده