ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تصویر نجومی روز ناسا: سحابی شکارچی در نور مرئی و فروسرخ - آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی ,[categoriy]

تصویر نجومی روز ناسا: سحابی شکارچی در نور مرئی و فروسرخ

تصویر نجومی روز ناسا: سحابی شکارچی در نور مرئی و فروسرخ - آکا

آکاایران: تصویر نجومی روز ناسا: سحابی شکارچی در نور مرئی و فروسرخ

آکاایران: عکس از ناسا، تلسکوپ فضایی اسپیتزر

به گزارش آکاایران: سحابی بزرگ شکارچی کاملا رنگارنگ است. این سحابی با چشم غیر مسلح به شکل لکه ای کم نور و محو در صورت فلکی شکارچی دیده می شود. عکس هایی مثل این که در نوردهی های بلند و طول موج های مختلف گرفته شده اند، سحابی شکارچی را به شکل منطقه ای پر از گازهای داغ، غبارهای تاریک و ستاره های جوان نشان می دهد. این تصویر ترکیبی از سه طول موج نور مرئی و چهار طول موج نور فروسرخ تشکیل شده است. عکس های فروسرخ را تلکسوپ فضایی اسپیتزر گرفته است. بیشتر ساختارهای رشته ای که در این سحابی دیده می شود در واقع موج های ضربه ای هستند؛ جبهه هایی که مواد با سرعت زیاد به گازهای ساکن برخورد می کنند. سحابی شکارچی ۴۰ سال نوری قطر دارد و در فاصله ی ۱۵۰۰ سال نوری از ما قرار گرفته است.

عکس بزرگتر را در سایت تصویر نجومی روز ناسا ببینید.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده