ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امکان تجمیع صندوق بازنشستگی بانک‌ها جبران کسری صندوق‌ها به عهده بانک‌ها است

امکان تجمیع صندوق بازنشستگی بانک‌ها/ جبران کسری صندوق‌ها به عهده بانک‌ها است اقتصاد > اقتصاد کلان - ایلنا نوشت: دیواندری گفت: صندوق‌های بازنشستگی بانک‌ها وضع بدی ندارند و این گونه صندوق‌ها یک پدیده جهانی هستند و تنها مخصوص ایران نیست.

علی دیواندری در پاسخ به این پرسش که وضعیت صندوق‌های بازنشستگی بانک‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟ اظهار داشت: صندوق‌های بازنشستگی بانک‌ها وضع بدی ندارند و این گونه صندوق‌ها یک پدیده جهانی هستند و تنها مخصوص ایران نیست.

وی با اشاره به ساختار این صندوق‌ها گفت: وضعیت به گونه‌ای است که با حق بیمه‌هایی که از شاغلین بانک‌ها اخذ می‌شود و حق بیمه‌هایی که در گذشته از شاغلین این بخش اخذ شده و افراد بازنشسته شده‌اند این صندوق‌ها فعالیت می‌کنند.

دیواندری تصریح کرد: البته در برخی از موارد، هزینه‌هایشان جبران نمی‌شود و بازدهی پایین سرمایه گذاری‌هایی که انجام داده‌اند باعث کسری این صندوق‌ها می‌شود. جبران کسری در صندوق‌های اصلی کشور بر عهده دولت است اما در نظام بانکی، جبران کسری صندوق بازنشستگی بانک‌ها بر عهده خود بانک‌ها است.

وی با بیان اینکه کسری‌ها به بانک‌ها اعلام می‌شود و بانک‌ها آن را می‌پردازند، گفت: این صندوق‌ها اساسنامه‌ای دارند که زیر نظر وزارت اقتصاد است. البته این صندوق‌ها می‌توانند تجمیع شوند اما این کار تاکنون انجام نشده است.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: این صندوق‌ها نقدینگی خوبی دارند و سرمایه گذاری‌های مناسبی هم انجام داده‌اند، تعداد شاغلین هم در نظام بانکی کم نیست و این حق بیمه‌ها تکافوی نقدینگی صندوق‌ها را می‌دهد.
22539

کلید واژه ها: بانک مرکزی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده