ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۹۰ درصد درآمدهای سال گذشته آذربایجان غربی وصول شد

ناصر حضرتی به مناسب سالگرد احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در گفتگو با خبرنگار مهر پیش بینی کرد: طی سال جاری درآمدهای آذربایجان غربی با رشد ۲۰ درصدی همراه بوده و به ۹ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال برسد.

حضرتی با اشاره به سرانه پایین درآمد مردم آذربایجان غربی نسبت به متوسط کشوری گفت: براساس آمار موجود، سرانه درآمد مردم آذربایجان غربی ۷۰ میلیون ریال است که این رقم در متوسط کشوری حدود ۱۳۰ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید برای ارتقای سطح درآمد مردم آذربایجان غربی تلاش داشته و در این راستا برنامه ریزی ویژه‌ای برای بهره وری هر چه بیشتر از خدمات بانکی و استفاده از مناطق آزاد تجاری به عمل آورده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی در رابطه با سرانه تخت فعال در شاخص سلامت استان افزود: میزان متوسط سرانه تخت بیمارستانی فعال ۱. ۷ تخت به ازای هر یکهزار نفر است که این آمار در آذربایحان غربی یک تخت در هر یکهزار نفر است.

سه مولفه درآمد مردم، وضعیت سواد و شاخص‌های سلامتی در ارتقای سطح توسعه استان اهمیت دارد

وی سه مولفه درآمد مردم، وضعیت سواد و شاخص‌های سلامتی را در ارتقای سطح توسعه استان بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: همزمان با سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی شاهد اختصاص اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های لازم توسعه استان به خصوص در حوزه سلامت خواهیم بود.

حضرتی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی به شدت پیگیر تحقق ۱۰۰ درصدی اعتبارات مصوب در سفر رئیس جمهور روحانی به آذربایجان غربی خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر تغییر وضعیت استخدامی و استخدام‌های غیر قانونی صورت گرفته توسط دولت گذشته در آذربایجان غربی گفت: دستگاه‌های اجرایی، سالانه مجاز به استخدام رسمی و یا پیمانی ۱۰ درصد از کارکنان شرکتی خود هستند که متاسفانه در دولت گذشته برخی دستگاه‌های اجرایی نسبت به تغییر وضعیت غیرقانونی بیش از ۵۰ درصد کارکنان خود اقدام کردند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی از جلوگیری کامل تغییر وضعیت غیرقانونی در دولت فعلی خبر داد.

تحقق ۳۰ درصدی اعتبارات استانی برای احیای دریاچه ارومیه

حضرتی همچنین با اعلام تحقق ۳۰ درصدی اعتبارات استانی برای احیای دریاچه ارومیه گفت: جدا از اعتبارات استانی، بودجه کلان ملی نیز برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافته و دولت تلاش ویژه‌ای برای احیای دریاچه ارومیه دارد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در عمل به اقتصاد مقاومتی بیان کرد: با افزایش بهره وری و صادرات، ارتباط هوشمندانه با جهان و کنترل تورم، می‌توان به اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری دست یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با اشاره به برخی اقدامات دولت یازدهم در عمل به اقتصاد مقاومتی گفت: توسعه زیرساخت‌های تجارت بین المللی، افزایش و ارتقای سطح کشاورزی، بهبود روابط بین المللی و توسعه صنعت گردشگری از جمله اقدامات دولت در عمل به اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار داشت: این سازمان در دولت گذشته در درون یک سازمان سیاسی و امنیتی هضم شده بود.

وی افزود: احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی اقدامی بسیار ارزشمند و زمانبر بود که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید به نتیجه رسید.

ایجاد زیرساخت و رصد وضعیت توسعه‌ای از وظایف سازمان مدیریت و برنامه ریزی است

حضرتی با بیان اینکه توسعه، ایجاد زیرساخت و رصد وضعیت توسعه‌ای از جمله وظایف اصلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی است، افزود: حوزه‌های برنامه ریزی و بودجه، بحث توسعه، مدیریت و برنامه ریزی نیروی انسانی، سرشماری و مباحث آماری، پرداخت به امور اجرایی عمرانی و پیمانکاران، پژوهش آموزشی نیروهای دستگاه‌های اجرایی و آمادگی برای اجرای سند چشم انداز برنامه ششم توسعه از جمله وظایف اصلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی بر ضرورت شناسایی خلاء‌های توسعه‌ای آذربایجان غربی تاکید کرد.

حضرتی با تاکید بر ضرورت شکل گیری ادبیات مشترک توسعه بین مسئولان آذربایجان غربی اظهار کرد: برای ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای آذربایجان غربی نیازمند همکاری همه جانبه ائمه جمعه، فرماندهان انتظامی و نظامی، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مدنی هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X