ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خیرین نمازخانه ساز در همدان فعال شوند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمن سید مرتضی حسنی حلم صبح سه شنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ناحیه ۲ همدان با بیان اینکه کسانی که در این محفل حضور دارند اهل عمل خیر هستند، اظهار داشت: در مدرسه به فضای آموزشی، کتابخانه، آزمایشگاه، فضای عبودیت و جایگاه ورزش نیاز داریم.

وی با بیان اینکه مالی که با زحمت و حلال به دست آمده باشد زینت دنیاست و برای انسان آبرو ایجاد می‌کند، گفت: مال و دارایی حلال برای انسان شرافت می‌آورد.  

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان اضافه کرد: فرزند اهل نیز امانتی درست برای انسان است که اگر با تربیت و زیبا باشد برای انسان‌ها زینت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه کار خیر و نیک همواره در پیشگاه الهی ماندگار است، عنوان کرد: بعضی از انسان‌ها طوری زندگی می‌کنند که فرزند خوب تربیت و مال درست و حلال کسب کرده اما این موارد نمی‌تواند فرد را ماندگار کند.

حسنی حلم عنوان کرد: درباره کارهایی که انسان انجام داده از آثار ما تقدم و ما تأخر که آثار ما تقدم در همین دنیاست و ما تأخر در آخرت است، سئوال می‌پرسند.  

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان مدرسه سازی را صدقات جاریه دانست که خیران آن را با انفاق اموال خود ایجاد می‌کنند، عنوان کرد: در واقع پیروزی، جاودانگی و ماندگاری برای آنهاست و عمل نیک خیران بسیار قابل تقدیر و ارزشمند است.

وی در ادامه گفت: بعضی از کارهای نیک نسبت به دیگر کارها از اهمیت بیشتری برخوردار است و  اگر بستر تربیت و انسان سازی فراهم نشود انسان سازی رخ نمی‌دهد.

وی گفت: کار خیران به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای تربیت و انسان سازی است که با مدرسه سازی بستر تربیت را ایجاد می‌کنند.

حسنی حلم ادامه داد: در مدارس باید تربیت درست لحاظ شود که پایه این تربیت توسط خیران در امر مدرسه سازی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته جشنواره خیرین ناحیه ۲ به لحاط کیفیت و کمیت رتبه نخست را داشت، بیان کرد: باید موانع راه خیران و مسائل اداری را حل کنیم تا خیران با خیال راحت و با سرعت کارها را انجام دهند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان با بیان اینکه همه کسانی که دلسوز تعلیم و تربیت و به فکر توسعه استان هستند باید پای کار بیایند، پیشنهاد کرد: در شهرستان‌ها برخی دستگاه‌ها مانند شهرداری‌ها، بنیاد مسکن و شهر سازی و اوقاف عضو مجمع خیرین مدرسه ساز باشند چراکه کمک آنها مؤثر است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده