ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امضای تفاهم‌نامه حوزه صنعت‌ومعدن‌استان‌مرکزی و دانشگاه صنعتی اراک

محمدرضا حاجی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای برنامه ریزی ارتباط مستمر و تعامل بیشتر بین صنعت و معدن و دانشگاه استان مرکزی به امضا رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: دو دستگاه صنعتی و صنعتی-آموزشی یعنی سازمان صنعت معدن و تجارت و دانشگاه صنعتی اراک که هر کدام از ظرفیت بالایی برخوردارند در کنار یکدیگر می توانند در رابطه با توسعه این بخش نقش مهمی داشته باشند.

حاجی پور بیان داشت: با امضای تفاهم نامه موارد و مشکلات هر دو حوزه در کارگروهی متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاه و مجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: با این سیاست شرایط جدیدی در راستای ارتباط مستقیم و مستمر دو حوزه و در نهایت ایجاد بستر لازم برای توسعه واحدهای صنعتی و معدنی و رفع موانع فنی و بهره گیری بهتر از موقعیت ها مهیا می شود.

حاجی پور در بخش دیگر صحبت های خود اظهار داشت: پیگیری پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت، معدن و تجارت و همچنین اجرای ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای تعیین تکلیف مشکلات واحد تولیدی نیمه فعال و غیرفعال به معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تفویض شده است.

وی افزود: در این راستا مدیران واحدهای تولیدی کوچک و متوسط استان مرکزی با اشتغال کمتر از یکصد نفر، که برای فعال شدن یا افزایش تولید و اشتغال، نیاز به تسهیلات بانکی دارند، با مراجعه به بخش «تسهیلات رونق تولید» در سایت بهین یاب به نشانی www.behinyab.ir، درخواست تسهیلات مورد نیاز خود را ثبت کنند تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: تمامی درخواست ها در کمیته فرعی کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور نماینده استاندار مرکزی، نماینده بانک عامل و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، بررسی و متقاضیانی  که قادر به فعال سازی واحد تولیدی، افزایش تولید و ایجاد اشتغال باشند، پس از تصویب در این کارگروه برای اخذ تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

حاجی پور با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص پیاده سازی اقتصاد مقاومتی افزود: تامین نقدینگی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و همچنین تکمیل ظرفیت تولید آنان در اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد و ارائه تسهیلات رونق تولید نیز در همین راستا صورت گرفته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده