ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۱۵.۵درصد مدارس ناحیه ۲ همدان توسط خیرین احداث شده است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باب‌الحوائجی صبح سه شنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان با بیان اینکه در عصر تغییرات و تحولات سریع و شگفت انگیز قرار داریم، اظهار داشت: باید شرایطی فراهم شود تا تغییرات کمی و کیفی فضای فیزیکی مدارس مطابق علم روز دنیا باشد.

محمد باب‌الحوائجی افزود: با توجه به اینکه آموزش و پرورش مهمترین و ارزشمندترین نهاد در جامعه محسوب میشود، تغییرات به روز و همراه با زمان نیز باید در آن به روز باشد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان نیمی از جمعیت شهر همدان را تحت پوشش قرار داده است، عنوان کرد: عمر بالای مدارس و نبود بودجه لازم برای تعمیرات و نگهداری موجب شده تا بیشتر مدارس ناحیه ۲ از فرسودگی در رنج باشند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان با اشاره به اینکه ۳۷ مدرسه معادل ۱۵.۵ درصد مدارس در سطح ناحیه ۲ همدان توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده است، عنوان کرد: در این مدارس ۹ هزار و ۹۰۹ نفر با پوشش ۲۲ درصدی دانش آموزان ناحیه مشغول تحصیل هستند.

وی اضافه کرد: با تمام همتی که خیران مدرسه ساز داشتند، اما ۲۳ مدرسه تخریبی در ناحیه ۲ وجود دارد که در واقع ۵۱ درصد مدارس این ناحیه فرسوده و تخریبی هستند.

باب الحوائجی از کمبود فضای آموزشی به میزان ۱۰۳ کلاس درس در سطح ناحیه خبر داد و گفت: فرسوده بودن مدارس و کمبود فضای آموزشی در برخی نقاط شهری مانند شهرک مدنی و بهشتی و بعضی مدارس روستایی ناحیه ۲ همدان از جمله موارد قابل توجه است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده