ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لرستان و تفکر مدیریت جهادی

در ادامه این مقاله آمده است: انتخاب استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مفاومتی در کشور نشان از اعتقادو اعتماد مسئولان ارشد کشوری به مدیریت مهندس بازوند است.
این انتخاب فرصت مناسبی را برای توسعه و رونق اقتصادی در لرستان فراهم کرده که امیدواریم مسئولان استانی این فرصت را غنیمت شمرده و از فرصت پدید آمده نهایت استفاده را برای توسعه لرستان داشته باشند.
کاهش نرخ بیکاری در لرستان ، افزایش بی سابقه حضور سرمایه گذاری در لرستان ، جدب و تشویق بخش خصوصی و هلدینگ های بزرگ اقتصادی برای سرمایه گذاری واجرای طرح های بزرگ اقتصادی در لرستان‌ ، تدوین سندهای اشتغال و آمایش با برش شهرستانی ،‌ فعال شدن پروژه های آزادراه خرم آباد - بروجرد - اراک ، راه آهن دورود ، بروجرد ، خرم آباد ، طرح توسعه فرودگاه خرم آباد ، احیاء 38 واحد از ظرفیت های راکد استان ، سفر بیش از 200 نفر از مدیران ارشد مقامات عالی رتبه ملی به استان لرستان ، رشد 107 درصدی برق رسانی و 120 درصدی گازرسانی روستایی ، افزایش رشد 97 درصدی اعتبارات سدسازی درلرستان ، توجه به مناطق محروم از مهمترین اقدامات و فعالیت هایی است که در سایه تلاش با تفکر مدیریت جهادی در لرستان به اجرا در امده اند.
البته نباید نقش سردار سرافراز لرستانی سردار عبدالهی فرمانده قرار گاه خاتم الانبیاء (ص) در ورود این قرارگاه به عرصه سازندگی لرستان فراموش کرد .
به همت سردار عبدالهی قرارگاه خاتم (ص) طرح های بزرگ زیرساختی و زیربنایی بزرگی را در لرستان در دست اجراء دارد که نقش مهمی در توسعه لرستان خواهند داشت.
به هر روی پیگیری و تلاش های مدیریت ارشد استان و فرمانده قرارگاه خاتم (ص) برای مردم لرستان قابل کتمان نیست و مردم این دیار با توجه به عمق محرومیت علاوه بر تکمیل و به بهره برداری رساندن طرح های در دست ساخت، چشم انتظار اجرایی طرح های بزرگ عمرانی و اقتصادی دیگر در لرستان هستند.
نمی گوئیم با اجرای این طرح ها لرستان به توسعه پایدار دست یافته و مردم این دیار هیچ گونه مشکلی ندارند ، اما معتقدیم این اقدامات با توجه به رکود و مشکلات اقثصادی در کشور و تحریم ها امیدوار کننده و قابل تقدیر است و افق روشنی را برای لرستان ترسیم نموده است.
شکی نیست لرستان با وجود بهره مندی از ظرفیت و قابلیت های موثر در حوزه های کشاورزی ، معادن ، گردشگری ، اقتصادی و آب هنوز در جایگاه واقعی خود در توسعه قرار نگرفته است .
این دیار از محرومیت های تاریخی رنج می برد و انتظار نداریم که مشکلات و محرومیت های لرستان در ظرف مدت دو یا سه سال حل گردد اما تلاش های صورت گرفته بستر مناسبی را برای رونق لرستان فراهم کرده است .
امیدواریم با تلاش مضاعف مدیران دستگاههای اجرایی استان ، کنار گذاشتن اختلاف ها، ایجاد همگرایی اجتماعی و مطالبه گری به معنایی واقعی آن شاهد بروز تحول چشمگیری در ایجاد و تامین زیرساخت های مهم توسعه ی و رونق اقتصادی و رفع محرومیت های لرستان باشیم.
منبع نشریه چکاد زاگرس
7272/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده