خسارت 35 میلیارد ریالی خشکسالی و طوفان به مزارع آران و بیدگل

حسین فتاحی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: طوفان های شدید هفته های اخیر و خشکسالی بی سابقه سال زراعی جاری در بخش باغداری در حدود 20 میلیارد ریال و در بخش زراعت 15 میلیارد ریال خسارت به بار آورده است.
وی افزود: عمده خسارت ها در بخش باغداری مربوط به محصول پسته و انار می باشد که با توجه به سطح زیر کشت بیش از سه هزار و 500 هکتاری باغ پسته، بیشترین خسارت مربوط به این محصول خواهد بود.
فتاحی با اشاره به پیش بینی کاهش 30 درصدی محصول پسته شهرستان تصریح کرد: سال گذشته با تولید حدود 3 هزار تن پسته رتبه نخست این محصول را در سطح استان داشتیم.
وی همچنین گفت: در بخش زراعت هم عمده خسارت ها به محصولات جو، گندم و صیفی بوده که کاهش قابل توجه تولید این محصولات را به همراه دارد.
به گزارش ایرنا، طوفان های شدید همراه با گرد و غبارغلیظ با سرعت 90 کیلومتر بر ساعت طی سال جاری شهرستان های کویری کاشان و آران و بیدگل را در نوردید، به طوری که دید افقی را تا زیر 100 متر کاهش و موجب اختلال در آمد و شد شهری و نیز مشکل تنفسی برای بیماران شد.
شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان 14 هزار هکتار باغ و مزرعه دارد.
7472/6021

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارت 35 میلیارد ریالی خشکسالی و طوفان به مزارع آران و بیدگل» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X