ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توقیف 20دستگاه حفاری غیرمجاز دراستان بوشهر

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت آب منطقه ای بوشهر روز سه شنبه به نقل از حسین باشی زادگان افزود: براساس ماده 13 قانون توزیع عادلانه آب، اشخاص حقیقی وحقوقی که حرفه آنها حفاری است و با وسایل موتوری اقدام به حفر چاه یا قنات می کنند باید پروانه صلاحیت حفاری از وزارت نیرو بگیرند و بدون داشتن پروانه، مجاز به حفاری با وسایل موتوری نخواهند بود.
وی اضافه کرد: با استناد به ماده 45 همین قانون وزارت نیرو می تواند با اجازه دادستانی دستگاه حفاری غیرمجاز را توقیف کند.
باشی زادگان با اشاره به اینکه وضعیت منابع آب زیر زمینی استان مناسب نیست، اظهارداشت: برداشت بی رویه از منابع آب زیر زمینی سبب شده تا امروز بوشهر با کسری مخزن روبرو باشد.
وی اظهارکرد: شرکت آب منطقه ای با هر گونه تخلف حفاری و برداشت غیرمجاز از منابع آب و برداشت شن و ماسه برخورد جدی خواهد کرد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر بیان کرد: در دو هفته اخیر 15 دستگاه کمپرسور غیرمجاز و پنج دستگاه حفاری تراکتوری توقیف شده است.
باشی زادگان ازهمه بهره برداران آبهای زیر زمینی خواست تا در حفاظت از منابع ارزشمند زیر زمینی با خودداری از اضافه برداشت و حفر چاه غیر مجاز به یاری خادمان صنعت آب این استان بیایند.
وی ازهمکاری دادگستری و نیروی انتظامی استان با این شرکت برای جلوگیری از حفر چاههای غیرمجاز و برخورد با متخلفان تشکر کرد.
6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده