ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بسته های تسهیلات تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده در اردبیل

حمید لطف اللهیان روز سه شنبه با تاکید بر اهمیت تسریع در روند نوسازی بافت های فرسوده گفت: از سال های گذشته کارهایی برای نوسازی بافت های فرسوده انجام شده است ولی همه باید دست به دست هم دهیم تا بافت های فرسوده هر چه سریع تر نوسازی شوند.
او با اشاره به مشکلات ساکنان بافت های فرسوده در اردبیل گفت: بافت های فرسوده تلفیقی از مسائل و مشکلات کالبدی و اجتماعی است و نگاه به نوسازی باید نگاهی اجتماعی باشد.
شهردار اردبیل با بیان اینکه ضرورت شکل گیری سازمان ها و شرکت ها تسهیل و تسریع در روند امور نهادهای مرجع است اظهار کرد: وظیفه شهرداری سرویس دهی مضاعف در فرآیند نوسازی و تسهیل در اجرای این مهم است.
لطف اللهیان بر لزوم دسترسی به همفکری یکپارچه در تمام مناطق در زمینه نگاه اجتماعی ، چگونگی ورود، امکانات و پتانسیل ها در نوسازی بافت های فرسوده شهر تاکید کرد.
وی همچنین با اشاره به بخشی از تسهیلات در نظر گرفته شده برای املاک واقع در بافت کهن و فرسوده گفت: اعتبار پروانه های ساختمان های مسکونی در بافت کهن از سه سال به چهار سال افزایش یافته و در کنار آن از تمام املاک واقع در بافت کهن عوارض نوسازی و خدمات شهری تا سه سال اخذ نمی شود.
شهردار اردبیل در زمینه راسته ها و کاروانسراهای واقع در بافت تاریخی افزود: از این راسته ها و کاروانسراها در صورت تخریب و بازسازی عوارض تامین پارکینگ اخذ نخواهد شد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اردبیل ، وی از جمله بسته های تشویقی را اعمال تخفیف تا سقف پنج میلیون ریال به ازای احداث هر واحد مسکونی در بافت کهن و فرسوده شهری و عدم اخذ عوارض پروانه برای احداث پارکینگ و یک طبقه مسکونی در بافت کهن در صورت واقع شدن تا 20 درصد از عرصه ملک در تعریض معابر زیر 12 متری توسط شهرداری ذکر کرد.
او اظهار کرد: عدم اخذ عوارض پروانه برای احداث پارکینگ و حداکثر دو طبقه مسکونی در بافت کهن در صورت واقع شدن بیش از 20 تا 50 درصد ملک در طرح تعریض معابر زیر 12 متری نیز در بسته تشویقی در نظر گرفته شده است.
شهردار اردبیل همچنین با تاکید بر لزوم نور پردازی سطح شهر و ساختمان ها به عنوان یک حرکت زیربنایی و تبدیل شهر به یک شهر پویا در شب گفت: طراحی نمای ساختمان و نور پردازی برای متقاضیان تمام ساختمان های واقع در بافت کهن رایگان خواهد بود.
شهر اردبیل بیش از 500 هزار نفر جمعیت دارد.
6018/ 1257

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X