ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جریان سازی در حوزه پیشگیری از اعتیاد وجود نداردذهنیت جامعه نسبت به معتاد بهبود یافته باید تغییر کند

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علیرضا جزینی روز سه شنبه در نخستین کارگاه آموزشی ملی ویژه سازمان‌های مردم نهاد سطح یک کشور با عنوان «آشنایی با مبانی و اصول حمایت‌های اجتماعی و صیانت از زنان بهبودیافته» افزود: اگر اقداماتی برای تغییر ذهنیت افراد جامعه به معتادان بهبود یافته صورت گیرد، می‌توان زمینه مشارکت خیران و اقشار مختلف جامعه را برای کمک به این قشر شاهد بود که البته در این زمینه فعالیت‌های جدی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: تغییر ذهنیت نسبت به معتادان بهبود یافته سبب شد، خیران و اقشار مختلف جامعه در برخورد با معتادان 45 میلیارد ریال برای موضوع اعتیاد کمک کنند.
جزینی به برنامه‌ریزی و اقدامات برای تشکیل مجمع خیرین پیشگیری از اعتیاد در کشور اشاره کرد و گفت: پیشگیری از اعتیاد به ‌عنوان یکی از موضوعات مهم به شمار می‌رود و اگر تغییر ذهنیت در جامعه و پیشگیری از اعتیاد اولویت ما باشد، می‌توان بسیاری از مشکلات حوزه مواد مخدر را رفع کرد.

** جریان سازی در حوزه پیشگیری از اعتیاد وجود ندارد
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: شاهد جریان سازی در حوزه پیشگیری از اعتیاد نیستیم و معتقدیم باید یک دگرگونی در این حوزه بویژه در فعالیت‌های آموزشی صورت گیرد.
وی به سیاست‌های رهبری در بحث مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در دو سند پیشگیری اولیه از اعتیاد و سند درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر بحث مشارکت مردمی آمده و در محیط‌ های آموزشی برای کاهش اعتیاد و پیشگیری، تشکل‌های دانشجویی و دانش‌آموزی را فعال کرده‌ایم.
جزینی افزود: 99 درصد دانش‌ آموزان که سالم هستند می‌توانند اقدامات پیشگیرانه برای یک درصد دانش‌آموزان که معتاد هستند، انجام دهند و این برای دانشجویان نیز امکانپذیر است، به همین منظور تفاهمنامه‌ای سال گذشته با وزیر علوم در زمینه پیشگیری از اعتیاد امضا کردیم.
وی به کاهش 25 درصدی اعتیاد در برنامه ششم توسعه نیز اشاره کرد و گفت: روند کاهش اعتیاد، امر دشواری است و چنانچه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و مردم مشارکت نداشته باشند، پنج درصد کاهش اعتیاد در هر سال نیز میسر نمی‌شود.
جزینی به 2271 سازمان مردم نهاد در حوزه پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اشاره کرد و افزود: 55 طرح اشتغال سال گذشته با حضور 600 نفر اجرا شد و اقدامات جدی‌ برای حوزه اشتغال معتادان در دست انجام داریم.
نخستین کارگاه آموزشی ملی ویژه سازمان‌های مردم نهاد سطح یک کشور با عنوان
«آشنایی با مبانی و اصول حمایت‌های اجتماعی و صیانت از زنان بهبودیافته» امروز (سه‌شنبه) آغاز شد به مدت سه روز با حضور فعالان در سازمان‌های مردم نهاد در آکادمی ملی المپیک ادامه دارد.
اجتمام ** 7268 ** 3053 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X