ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روابط عمومی ها در هدایت و روشنگری افکار عمومی نقش اساسی دارند

به گزارش سه شنبه ایرنا' احمد محمودی در آئین بزرگداشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی، با تبریک این روز به تلاش گران این عرصه، از روابط عمومی به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان و زبان گویای مدیران برای بیان عملکرد یک مجموعه یاد کرد.
وی ادامه داد: روابط عمومی، فعالان و تلاشگران این عرصه مهم ضمن بیان، تشریح و تبیین دستاوردها و عملکرد یک مجموعه به ویژه دستگاه های اجرایی برای مردم، در راستای انعکاس مشکلات و نارسایی های فراروی مردم به مدیران و دولتمردان نیز نقش مثبتی ایفا می کنند.
محمودی این مجموعه را ساختار خدمتگزار برای ایجاد ارتباط با شهروندان و رسانه ها دانست و گفت: این مجموعه با برخورداری از اسلوب های متناسب سازمانی، افزون بر بحث اطلاع ‌رسانی، سعی در ایجاد ارتباطی دوسویه با رسانه ها و شهروندان دارد.
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در حوزه و فضای رسانه ای، مظلوم واقع شده است، خاطر نشان کرد: بدلیل نبود ارتباط و تعامل مناسب مجموعه روابط عمومی با رسانه، فعالیت های انجام شده از سوی دولت تدبیر و امید آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته و به مردم اطلاع رسانی نشده است.
محمودی با تاکید بر لزوم تقویت روابط و تعامل دو سویه مجموعه روابط عمومی و رسانه، عملکرد برخی از روابط عمومی ادارات در رودان را مطلوب ندانست و اظهار داشت: مدیران با برطرف کردن مشکلات فراروی مجموعه روابط عمومی، زمینه افزایش تعامل دو سویه رسانه و روابط عمومی را فراهم کنند.
وی ادامه داد: بیان شفاف، صریح و بموقع اقدامات انجام شده از سوی دولت از طریق رسانه ها اعم از رسانه های مجازی، دیداری، شنیداری و مکتوب، علاوه بر ایجاد و تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه، روحیه مطالبه گری در بین مردم را نیز افزایش می دهد.
محمودی تعامل و همکاری سازنده میان مجموعه روابط عمومی و رسانه ها را سرعت بخش و تسهیل گر رشد و توسعه کشور دانست.
در این آئین مشکلات و نارسایی های فراروی مجموعه روابط عمومی ها در حوزه رسانه و اطلاع رسانی، بیان و بر ضرورت تقویت تعامل و همکاری سازنده مجموعه روابط عمومی با رسانه ها تاکید شد.
نداشتن‌ برنامه‌ و محدودیت‌ در تخصیص‌ وجذب‌ بودجه‌ مورد نیاز، وجود مقررات‌ و روش‌های‌ دست‌ و پاگیر که‌ باعث‌ کند شدن‌ تصمیم‌ گیری ‌ها و از دست‌ رفتن‌ فرصت‌ ها می‌شود و محدودیت‌ در تامین‌ منابع‌ مورد نیاز اعم‌ از نیروی‌ انسانی‌ متخصص‌، کارآمد و پرانگیزه‌، تجهیزات‌ و ابزار مناسب‌ و مورد نیاز، محیط‌ و فضای‌ کاری‌ مناسب و نداشتن‌ قابلیت‌ و ظرفیت ‌های‌ لازم‌ برای‌ انجام‌ تحقیق‌ و پژوهش، از عوامل‌ بازدارنده‌ رشد و توسعه‌ روابط‌ عمومی‌ عنوان شد.
معاون فرماندار رودان نیز در این آئین با اشاره به اهمیت و جایگاه روابط عمومی، از این مجموعه بعنوان بازوی توانمند مدیران برای پیشرفت و ترقی یک مجموعه مدیریتی یاد کرد و اظهار داشت: روابط عمومی می بایست با تجهیز خود به دانش روز با افرادی که سعی در سیاه نمایی دارند، رویارویی کرده و در پیدایش امید و پویایی در بین مردم نقش مهمی ایفا کند.
کورش نیک طبع با اشاره به مصوبات نشست مدیران، روسا و روابط عمومی ادارات با نماینده عالی دولت در شهرستان، برطرف کردن مشکلات و نارسایی های فراروی مجموعه روابط عمومی، تامین امکانات لازم و مورد نیاز این مجموعه و تعامل و همکاری سازنده و دو سویه روابط عمومی با رسانه را از جمله مصوبات این نشست عنوان کرد.
همزمان با روز ملی ارتباطات و روابط عمومی از تعدادی از مسئولین روابط عمومی دستگاه های اداری و اجرایی، خبرنگاران و چهره های فعال رسانه ای در شهرستان رودان تجلیل شد.
7196/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده