ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زمان بندی غلط، معضل نمایشگاه‌های گردشگری

زمان بندی غلط، معضل نمایشگاه‌های گردشگری
به گزارش مشرق، ابراهیم پورفرج با انتقاد از برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در ماه‌های گردشگری در ایران گفت: هتل‌های ایران در زمانی که گردشگران خارجی به ایران می‌آیند معمولا به دلیل برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های داخلی پر هستند و ما هم با وجود اینکه بارها این موضوع را تذکر داده‌ایم اما بازهم شاهدیم که باید برای رزرو اتاق در شهرهای پر گردشگر در برخی از ماه‌های سال دنبال جای خالی بگردیم.
 
رئیس جامعه تورگردانان کشور بیان کرد: چرا در فصل ورود گردشگر به ایران نمایشگاه و همایش‌های گردشگری متعددی در شهرهای پر گردشگر برگزار می‌شود و فعالان در زمینه تورهای ورودی به مشکل اشغال هتل‌ها برخورد کنند چرا که مهمانان نمایشگاه‌ها و همایش‌ها در هتل‌های خوب شهرهای پر مسافر اقامت می‌کنند اما در ماه‌های دیگر سال هتل‌ها خالی هستند.
 
پورفرج گفت: همیشه بهار و پاییز فصل ورود گردشگر خارجی به ایران است. معمولا از نیمه‌های اسفند زمان ورود گردشگر آغاز می‌شود تا اواخر خرداد و دوباره از ماه شهریور تورهای ورودی برگزار می‌شود تا پایان پاییز. در این ماه‌های سال به دلیل آب و هوای مناسب کشور در شهرهای پرگردشگر مانند اصفهان، شیراز و یزد و خوزستان، گردشگران خارجی به ایران می آیند و درست در همین ماه‌هاست که در این شهرها مسئولان دستگاه‌های مختلف نمایشگاه و همایش‌های متعددی برگزار می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود هتل‌های خوب این شهرها پر باشد ما هم با هتلداران چالش داشته باشیم ولی در ماه‌های دیگر سال هم این چالش‌ها از بین برود و هم هتلداران از آنجا که مسافر ندارند یا با تخفیف زیادی به جذب مسافر اقدام کنند و یا مسافر نداشته باشند.
 
پورفرج برای رهایی از این مشکل دو راهکار ارائه داد و گفت: مسئولان می‌گویند که در برخی از تقویم‌های نمایشگاهی، زمان برگزاری یک رویداد درج شده و دیگر امکان عوض کردن تاریخ آن نیست. برای این مشکل می‌توان گفت که اگر مکان رویداد درج نشده می‌توان شهر محل برگزاری آن نمایشگاه یا رویداد را تغییر داد و این نمایشگاه را در شهرهایی برگزار کرد که مسافران کمتری دارند. چون با این کار هتلداران آن شهرها نیز از سرمایه‌گذاری خود پشیمان نمی‌شوند و به سوددهی هم می‌رسند. چرا باید همیشه درآمدها را به سمت شهرهایی کشاند که مسافر به اندازه کافی دارند؟
 
وی افزود: راهکار دیگر این است که اگر همیشه یک نمایشگاهی در یک شهر برگزار می‌شود و این موضوع دیگر عرف شده می‌توان زمان برگزاری آن را تغییر داد و از فصل‌های پر مسافر به فصل های کم مسافر تغییر زمان داد. با این اقدام هم تورگردانان دچار مشکل نخواهند شد و هم هتلداران در طول ایام سال میزبان مسافر هستند.
 
پورفرج معتقد است که همیشه نمایشگاه‌ها و همایش‌های مهم در کشورهای دیگر به خصوص کشورهای اروپایی در فصل‌های غیرتوریستی برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده