ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قیمت اجاره آپارتمان‌های تا 100 متر

       نرخ اجاره‌بهای آپارتمان‌های مسکونی در اردیبهشت ماه نسبت به ماه گذشته تغییر محسوسی نداشته و ثبات نسبی را تجربه کرده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، مشاوران املاک پیش‌بینی می‌کنند از اواخر خرداد ماه که فصل تعطیلات مدارس فرا خواهد رسید و تقاضای املاک استیجاری افزایش می‌یابد، ممکن است نرخ اجاره‌بها اندکی تغییر کند. به اعتقاد واسطه‌های ملکی، در بازار املاک استیجاری، واحدهای مسکونی حداکثر ۱۰۰ متر مربعی بیشترین متقاضی را داشته و عمده قراردادها را به خود اختصاص می‌دهند.

بررسی سامانه اطلاعات بازار املاک ایران نیز این گزاره را تایید می‌کند و نشان می‌دهد از ابتدای اردیبهشت ماه تا روز گذشته مجموعا ۵ هزار و ۱۵۴ قرارداد اجاره منعقد و ثبت شده است که از این تعداد ۴ هزار و ۱۴ مورد یعنی تقریبا ۷۸ درصد آنها مربوط به آپارتمان‌های تا ۱۰۰ متر مربع بوده است. آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۱۵۰ مترمربعی نیز حدود ۱۸ درصد قراردادها را به خود اختصاص داده و رتبه دوم قراردادهای اجاره را به خود اختصاص داده‌اند.

سهم آپارتمان‌های بیش از ۱۵۰ متر مربع در قراردادهای اجاره روزهای سپری شده از اردیبهشت نیز حدود ۳درصد بوده است. گران‌ترین اجاره‌بهای نهایی (اجاره‌بها پس از تبدیل ودیعه) در این بازه زمانی مربوط به آپارتمان مسکونی استیجاری ۲۴۰ مترمربعی ۱۰ ساله واقع در سعادت‌آباد بوده که با ودیعه ۱۰۰میلیون تومانی و اجاره‌بهای ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی اجاره شده است.

ارزان‌ترین اجاره‌بهای نهایی در روزهای گذشته از اردیبهشت ماه نیز، به آپارتمان ۷۲ مترمربعی ۲۰ ساله واقع در خیابان شکوفه در منطقه ۱۴ تعلق دارد که ودیعه آن ۵ میلیون تومان و اجاره آن ۵۰ هزار تومان بوده است.

قیمت اجاره آپارتمان‌های تا 100 متر  

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده