حفظ خانه های تاریخی آذربایجان شرقی با تعریف کاربری های متناسب

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی مرتضی آبدار در دیدار با هیئت رئیسه انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی افزود: معتقدم تبریز به عنوان مهد انتشار روزنامه در کشور باید موزه مطبوعات و رسانه داشته باشد.

وی در ادامه گفت: سیاست گذاری کلی سازمان میراث فرهنگی بر حفظ خانه های تاریخی بعد از مرمت و احیا توسط تعریف کاربری های متعارف و متناسب است که یکی از این تعاریف متناسب راه اندازی موزه ای در خور نام مطبوعات آذربایجان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: به منظور تسریع در تحقق این امر با مدیریت شهری تعامل خواهم نمود تا مکانی شایسته در اختیار حوزه مطبوعات، چاپ و رسانه استان قرار گیرد.

در این نشست اعضای هیئت رئیسه انجمن صنفی روزنامه نگاران استان نیز با اشاره به موارد مطرح شده قبلی و چالشهای موجود در راه ایجاد این موزه ضمن ارائه چند پیشنهاد ابراز امیدواری کردند که با حضور آقای آبدار شاهد افتتاح این موزه و نیز اتفاقات مثبتی در حوزه میراث فرهنگی استان باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حفظ خانه های تاریخی آذربایجان شرقی با تعریف کاربری های متناسب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی خبر 24 دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات