کشف و امحای بیش از ۴۲۳هزار تن فرآورده خام دامی ناسالم در کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، نادر پرور از ضبط و امحای ۴۲۳ هزار و ۴۵۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی ناسالم در حوزه عملکرد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان خبر داد و اظهار داشت: این میزان امحاء طی ۸۲ هزار بازدید از مراکز تهیه، فرآوری، توزیع و نگهداری و همچنین نظارت های شرعی و بهداشتی دامپزشکی بر کشتارگاه های دام و طیور سطح استان صورت گرفته است.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه بازرسی از اماکن تهیه، تولید، فرآوری، نگهداری و توزیع فرآورده های خام دامی در سطح استان را از اصلی ترین وظایف دامپزشکی در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی عنوان کرد.

به گفته وی، در یک سال گذشته تعداد ۵ هزار و ۷۸۶ مورد غیربهداشتی فرآورده خام دامی مشاهده و با انجام ۲ هزارو ۴۶۶ مورد نمونه برداری و ۶ هزار و ۵۹۴  مورد آزمایش بر روی نمونه ها، نهایتاٌ بیش از ۱۷۸ هزار و ۳۵۴ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی فاسد و غیر قابل مصرف انسانی ضبط و با همکاری دستگاه قضایی و انتظامی از چرخه مصرف مردم خارج و امحاء شد.

این  مقام مسئول افزود: در این رابطه ۶۳۸ پرونده قضایی تشکیل و تعداد ۳۵۸ مکان غیربهداشتی که ضوابط و دستورالعمل های سازمان را رعایت نکرده بودند با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی پلمپ شدند.

پرور در ادامه به نظارت اداره کل دامپزشکی بر کشتارگاه های دام وطیور استان اشاره کرد و گفت: طی یک سال گذشته تعداد ۱۷۰ هزار و ۴۹۱ راس دام سبک و ۳۷ هزار و ۷۲۱ راس دام سنگین در کشتارگاههای استان ذبح شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه اضافه کرد: طی نظارت و بازرسی های بهداشتی و شرعی روی تعداد لاشه های مذکور، مقدار ۱۳۲ هزار و ۲۸۲ کیلو گرم این لاشه ها به دلایل بهداشتی و یا شرعی از چرخه مصرف خارج شد  و همچنین در این مدت از تعداد ۸ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۶۵۱  قطعه طیور کشتار شده تعداد ۵۶ هزار و ۴۰۷ قطعه از طیور مذکور به دلایل بهداشتی و یا شرعی ضبط و از چرخه مصرف مردم خارج و امحاء شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف و امحای بیش از ۴۲۳هزار تن فرآورده خام دامی ناسالم در کرمانشاه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X