ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تنها کسبه از ظرفیت زائر در مشهد سود برده اند

عباس شیخ الاسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: اقتصاد مقاومتی دارای ابعاد و ویژگی هایی است که یکی از این ابعاد در نظر گرفتن اقتضائات بومی است.

وی با اشاره به حضور میلیونی زائر و توریسم در مشهد الرضا(ع)، افزود: یکی از مصداق های اقتصاد مقاومتی در شهر مقدس مشهد استفاده از پتانسیل زائر در زمینه هایی از جمله، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهار کرد: متاسفانه در استفاده از ظرفیت زائر تنها کسبه با سرمایه گذاری خود سود برده اند و مردم مشهد و نهادها و ارگانها از این سود بی بهره بوده اند.

وی تصریح کرد: برای استفاده از ظرفیت اقتصادی زائر، نهاد ها و موسسات باید خدماتی با هزینه اقتصادی پایین برای زائر ارائه دهند تا نیازهای زائر برطرف شود، که این امر موجب افزایش ماندگاری زائر و آورده مالی به مشهد مقدس می شود.

شیخ الاسلامی موضوع پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ را موضوعی قابل اهمیت برای مشهد دانسته و تاکید کرد: این فرصت خوبی برای مشهد است تا ضمن معرفی ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی خود در خصوص جذب توریست فرهنگی نیز برنامه ریزی داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در پایان یادآور شد: با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی در سال های اخیر مقوله پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ نیز باید در همین راستا قرار گرفته و در این موضوع در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده