ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«ایرانشهر امروز» با شعار «نقد بی‌طرفانه» می‌آید

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی آل‌داود با اعلام خبر انتشار نخستین شماره از نشریه «ایرانشهر امروز» در هفته آینده، گفت: دغدغه و هدف اصلی ما از انتشار این مجله معرفی و نقد مهم‌ترین کتاب‌ها در حوزه اندیشه و فرهنگ جهان، جایگاه فرهنگ ایرانی در دنیا، ادبیات معاصر، نوشته‌های پیشینیان و فرهنگ و تاریخ ایران زمین است.

سردبیر «ایرانشهر امروز» وجه تمایز این نشریه با مجلات مشابه را نقد بی‌طرفانه دانست و افزود: نشریات دیگری هم در زمینه نقد کتاب و همچنین ایران‌شناسی منتشر می‌شوند اما آنچه «ایرانشهر امروز» را متفاوت می‌کند، نقد بی‌طرفانه و منصفانه کتاب‌ها و گرفتار نشدن در دام افراط و تفریط است.

آل‌داود در ادامه بیان کرد: آنچه در بسیاری نشریات و با عنوان نقد کتاب منتشر می‌شود، بیشتر جنبه معرفی دارد و اگر هم نقدی صورت گرفته باشد یا از سر دوستی است و یا دشمنی. ما در «ایرانشهر امروز» می‌کوشیم تا به جدا کردن سره از ناسره بپردازیم و کتاب‌های خوب را برجسته‌تر کنیم و با معرفی این آثار به خواننده از سرگردان شدن او در انتخاب کتاب خودداری کنیم.

سردبیر «ایرانشهر امروز» همچنین بیان کرد: در هر شماره از این نشریه، بخشی به درگذشت معاصران تعلق دارد. ما در این قسمت به معرفی کسانی می‌پردازیم که تاریخ درگذشت‌شان در فاصله زمانی بین انتشار دو شماره از مجله است.

آل‌داود درباره چگونگی انتخاب و معرفی کتاب‌ها گفت: دکتر صادق سجادی، دکتر جواد طباطبائی و دکتر فتح‌الله مجتبائی، هیئت مشاوران «ایرانشهر امروز» هستند که به بررسی کتاب‌ها می‌پردازند اما دست نویسنده‌ها باز است به این معنی که نقد یک سری کتاب‌ها به سفارش ما انجام می‌شود و نقد و بررسی بخش دیگری از آثار منتشر شده در زمینه تاریخ و فرهنگ و ادبیانت ایران برعهده خود نویسنده‌هاست.

به گفته وی، نخستین شماره از ماهنامه «ایرانشهر امروز» به سردبیری سیدعلی آل‌داود با مقالاتی از احمد سمیعی، علی‌اشرف صادقی، صادق سجادی، جواد طباطبائی، عبدالحسین آذرنگ، ناصرالدین پروین، اکبر ثبوت، مجید غلامرضائی، امید طبیب‌زاده منتشر می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده