ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دغدغه اصلی سازمان های ورزش شهرداری توسعه ورزش همگانی باشد

به گزارش ایرنا،غلامرضا شعبانی‌ بهار عصر روز دوشنبه در جلسه ای که با حضور رییس سازمان ورزش شهرداری اصفهان و مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان برگزارشد ، افزود: سازمان های ورزش شهرداری در استانها یکی از نهادهای تاثیر گذار در توسعه و بسط ورزش همگانی در کشور هستند و وزارت ورزش و جوانان از این سازمانها در خواست دارد تمام توان خود را در بحث ورزش همگانی صرف کنند.
وی با اشاره به سازمان ورزش شهرداری تهران افزود: این سازمان با حداقل بودجه دو برابر از بودجه سالانه وزارت ورزش و جوانان تمام توان خود را برای ورزش همگانی به کار بسته است.
شعبانی بهار اظهار کرد:رویکرد اصلی دولت یازدهم و شخص رییس جمهوری در بحث ورزش علاوه بر ورزش همگانی پرداختن به ورزش بانوان است که این حوزه با مشکلاتی همچون ارزان نبودن، در دسترس نبودن و آسان نبودن برنامه‌های ورزشی مواجه است که شهرداری با امکانات خود می تواند تمام مشکلات را رفع کند.
وی افزود:درتمام دنیا، مسئول ورزش شهرداری‌ها هستند، بازی‌های المپیک به دولت کشور میزبان ارتباطی ندارد و تنها به شهردار آن کشور مربوط می‌شود، در دنیا شهرداران نقش محوری در ورزش حتی در حوزه قهرمانی دارند و هیچ سازمانی به اندازه سازمان ورزش شهرداری، مسئولیت مدنی در مقابل مردم و توسعه ورزش ندارد.
شعبانی بهار با اشاره به تعامل میان شهرداری ها و سازمان ورزش و جوانان در استانها گفت: ارتباط نزدیک ادارات ورزش و جوانان به عنوان متولی اصلی ورزش در استانها و شهرداری می تواند در توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی نقش بسیار زیادی بازی کند.
وی افزود: نگاه علمی وجامع در برنامه ریزی برای توسعه ورزش همگانی باید وجود داشته باشد که خوشبختانه این امر در اصفهان به وضوح مشاهده می شود، برنامه‌های خوب در حوزه توسعه ورزش همگانی، ورزش محلات، ورزش بانوان، ورزش‌های فضاهای باز، ورزش صبحگاهی و عصرگاهی، ورزش دانش‌آموزی و ... در اصفهان اجرا شده است.
در این جلسه همچنین مسعود انصاری مهر رییس سازمان ورزش شهرداری اصفهان با اشاره به برنامه های شاخص این سازمان در دوره مسئولیت خود گفت:یکی از مهمترین برنامه های این سازمان برنامه المپیاد ورزشی محلات اصفهان است که با حدود 100 هزار نفر مخاطب و 32 رشته ورزشی را پوشش می دهد .
وی ایجاد پژوهشکده ورزش استان را از دیگر اقدامات مهم این سازمان دانست.
محمد سلطان‌حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: تعامل خوبی بین اداره کل ورزش و شهرداری بر قرار است و طرحهای مهمی همچون ایجاد زورخانه در هر منطقه شهرداری اصفهان ظرفیتهای خاصی را برای توسعه ورزش همگانی در شهر اصفهان ایجاد کرده است.
8116/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده